GiresunSiyaset

ALİ TEMÜR ADAY ADAYI…

Uzun süredir siyasetin dışında olan Ak Parti Giresun eski milletvekillerinden Ali Temür, belediye başkanlığına aday olmayacağı yönündeki söylentileri yalanladı ve bunları ‘aslı astarı olmayan dedikodular’ olarak nitelendirdi.

Yazılı bir açıklama yapan Temür, kendisinin eski milletvekili olduğu için aday adaylığına müracaat yapmasının gerekmediğini söyledi. Ali Temür, ”partimiz tarafından yapılacak olan temayül yoklamasında, aday adaylığı başvurusunda bulunmuş olma zorunluluğu yoktur; Kaldı ki, aday adayı olacak devlet memurları için istifa etme takvimi bile başlamadı” dedi.

“Partime ve Giresun’a hizmet noktasında, Teşkilatımızın ve halkımızın bize ihtiyaç duyacağı her kademede göreve hazırız.

Giresun’a hizmet etmek, partim ve şahsım için şereftir” diyen Temür, aday adaylığına hazır olduğu imasında bulunarak, şunları söyledi: “Her şeyden önce bilinsin ki; 30 yıldır siyasetin içinde aktif olarak bulunan biri olarak, ilimizin geleceğinin belirleneceği bir seçimde, bizlerin kayıtsız kalmasını kimse beklemesin. Herkesin malumu ki, Giresun’un kaybolan 5 yılı vardır. Giresun Belediyesi’nin bütçesinin çiçek, çelenk ve çöp işlerinde heba edilmesine seyirci kalmamız mümkün değildir” .

Ali Temür, Giresun Belediyesi’ni hizmet ve para yönetimi konusunda beceriksiz bulduğunu belirterek, “birkaç göz boyama çalışmalarının ötesinde Giresunlunun trilyonları ve 5 yılı kaybolmuştur.

Yapılan çeşitli kalemlerdeki harcamaların boyutları dudak uçuklatmaktadır” dedi .

Temür, açıklamasında, çöp ihalesine de değinerek  Kerim Aksu’ya yönelik suçlamalarda bulundu. Temür, “CHP’li Belediye Başkanı’nın faturalandırma ardına saklanarak yaptığı savurganlık ve ihalelerdeki miktar mide bulandırmaktadır.

Belediye 4,5 yıl içerisinde toplam 5 milyoncuk yatırım yapamazken, halkımızın yaklaşık 35 milyon lirasını çöp ihalesinde buhar etmiştir” dedi.  

Ordu’nun kişi başına temizlik giderinin 2,8 lira Giresun’un ise 8,50 olduğunu iddia eden Temür, açıklamasında şunları söyledi: “Vatandaşı kucaklıyor, öpüyor diye magazin görüntülerinin ardında esas öpülen Giresun Belediyesinin bütçesidir.Sadece öpmeyle belediyecilik olmaz!

Ali Temür, Başkan Aksu'ya  "17 trilyonluk özelleştirme ile hangi yatırımı, hizmeti yaptınız?" diye sordu. 

 ve ididialarını şöyle sürdürdü: " 2009-2013 bütçe toplamınız İLBANK ve kredileri hariç 320 trilyon lira, bu bütçeye 17 trilyonluk gayrimenkul satışlarınızı da ilave edersek bu kadar bütçe içinden,  Atapark düzenlemesi, İtfaiye binası ve Gazi caddesi projenizden başka neler yaptınız? Yan yana da toplasak, alt-alta da toplasak 5 trilyonu geçmiyor.Kalan para çiçek, çöp, yemek ve cari giderle har vurulup, harman savurulmuştur.Her bir vatandaşımızı öpmeniz neredeyse bir trilyona mal oluyor.Gün, Giresun’u öpülmekten kurtarma günüdür.

Giresun Belediyesinin bu savurganlıktan kurtarılıp, insan ve para yönetimi konusunda, tüyü bitmemiş yetimin hakkının korunması, adaletin tesisi kaçınılmazdır”. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir