Giresun

ALİ KARA’DAN AKP’YE VERYANSIN: KOMŞU İLLERLE ARAMIZDA UÇURUMLAR OLUŞTU

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, Doğu Karadeniz İllerinin merkezi konumunda olan Giresun’un, özelleşme ve özerkleşme kanunu sonucu ekonomik olarak komşu illere göre çok önemli kayıplar yaşamaya devam ettiğini söyledi.

Giresun’un sorunlarını siyasilere, ilgili bakanlıklara ve Cumhurbaşkanına ilettiklerini ancak seslerini duyuramadıklarını belirten Kara, “başka iller hizmet alırken kamu bütçeleri ile bizleri yatırım yapılıyor diyerek oyaladılar. Giresun hep kaybeden taraf oldu. Zaman zaman kamu oyu ile bu olumsuzlukları paylaştığımızda eleştirilen bizler olduk. Sonuçta ise Giresun’la komşu iller arasında uçurumlar oluşmaya başladı” dedi.

Giresun’da, Ordu’da, Samsun’da, Trabzon’da hizmetlerin devam ettiğini, son olarak da Rize Çevre Yolu için Karayolları Genel Müdürlüğü acele kamulaştırma kararı çıkardığını ifade etti.

Giresun Çevre Yolu Projesi, Erzincan,Gümüşhane,Tirebolu,Trabzon tren yolu projesi, Giresun-Dereli,Şebinkarahisar-Sivas yolu, Giresun Şehir Merkezi girişi projelerinin hayata geçmesi için milletvekillerine çağrıda bulunan Ali Kara” Giresun hepimizindir bu gün ki sorumluluklarımızı yerine getirerek gelecek kuşakların önünü açabilmek için, tüm Giresunlular olarak siyasi kaygıları bir yana bırakalım. Seferberlik ilanı yaparak  Milletvekillerimizin öncülüğünde bir heyet oluşturarak sonuç alınıncaya kadar Ankara’yı mesken tutmayı esnaf teşkilatı olarak öneriyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir