GiresunSiyaset

ALÇELİK DE ŞEMSİYENİN ALTINDA

20-21. Dönem Fazilet ve Saadet Partisi Giresun eski Milletvekili olan ve Has Parti’nin kapatılmasıyla Ak Partiye katılan Turhan Alçelik, Giresun’a gelerek AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can’ın kampanyasına destek verdi.
Alçelik, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın ve Can’la birlikte ziyaretlere katıldı ve yoğun kar yağışının sürdüğü saatlerde esnafları dolaşarak partisinin adayına oy istedi.

Kendisine destek vermek için Giresun’a gelen Alçelik’in,kendisi gibi Keşaplı olduğunu söyleyen Yılmaz Can, “aynı köyün çocuklarıyız. Hatta aynı köyde kapı komşuluğu yaptık yıllarca. Tebessüm yaratan hatıralarımız, anılarımız vardır. Yanımda olmasından, şahsıma verdiği destekten ötürü duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Her zaman dile getirdiğim Giresun’un bu saatten sonra ayrışmaya değil, birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. STK’larımız, kanaat önderlerimiz, bürokratlarımız, iş adamlarımız ve Giresun’un ileri gelenleri ortak akılda buluşarak kentimiz için var gücümüzle çalışmalıyız.’’dediDSCF3643

YILMAZ CAN: ADALET VE DÜRÜSTLÜK İLKEMİZ OLACAK…

Yılmaz Can’a cadde turunda vatandaşlar sık sık belediye ile ilgili şikâyetlerini, sorunlarını dile getirerek; bu sorunların çözümü için çare bulunmasını istedi. Yoğun kar yağışı ile araçları mahsur kalan vatandaşlarla, dükkânlarının önünü kar yığınından temizleyemeyen esnaflarla, yolların kar yığınlarından temizlenmemesinden dolayı araçları kara saplanan araç sahipleriyle konuşan Can, sorunlara çözüm vaat etti.

Öz Orman-İş Sendikası’nda konuşan Yılmaz Can, burada yaptığı konuşmada; Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu eleştirerek, şunları söyledi:’’ Ben inanıyorum ki önümüzdeki yerel seçimlerde Giresun tekrar ak ellere teslim edilecek. Ben çatışmaya, kavga etmeye gelmedim. Birlik beraberlik içerisinde Giresun’un önünü açmak için hep beraber çalışmaya talip oldum. Mevcut Belediye Başkanı güler yüzü ile belediye çalışmalarındaki eksikliğini kamufle etmeye çalışıyor. Elbette yüz gülecek; sıcak, samimi ve vatandaşlarla iç içe olacağız. Ama güler yüzün yanına hizmette eklemek lazım. İki gün yağan kar bile belediyenin ne kadar çaresizlik içerisinde olduğunu gözler önüne serdi. Kentin herkes tarafından bilinen sorunları var. Trafik, otopark ve kentsel doku sorunu hat safhaya ulaşmış durumda. Bu sorunları belli bir plan ve program çerçevesinde iktidarında desteğini arkamıza alarak çözmeyi planlıyoruz. Giresun’un gelişip büyümesinde iki unsurun üzerinde duruyoruz. Birincisi turizm, ikincisi ise eğitim. Giresun’un önünü açmak ve gelişmesini sağlamak adına, yapımı devam eden hava alanımızın da açılması ile turistleri kentimize çekmek adına ciddi projeler düşünüyoruz. Üniversitemizin standartlarını yükselterek şehrin gelişmesine katkı sağlayabiliriz. Adalet ve dürüstlük temel ilkemiz olacak” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir