GiresunManşet Üstü

AKÜLÜ ARACA AÇILIŞ TÖRENİNDE 2.GAF

Giresun'u yine rezil ettiler….Nurettin Canikli'min belinde tabancayla AKP'lileri selamlamasından sonra, bu kez de engelli aracına kurdela bağlayıp törenle hizmete sokan AKP il-ilçe başkanı ve Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçarslan ulusal medyaya haber oldu.

"AKÜLÜ ENGELLİ ARACINI SİYASETE MALZEME YAPTILAR"

AKP Giresun İl Başkanı Hasan Aydın’ın akülü engelli aracını teslim ederken kurdele keserek açılış töreni düzenlemesi, yerel ve ulusal medyada haber olunca hem ülke çapında bir tartışma yarattı hem de AKP’ye yönelik tepkilere neden oldu.

Aydın ve Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçarslan, vatandaşların topladığı parayla alınan aracın engelli bayana bu şekilde törenle verilmesini siyasete malzeme yapmakla eleştirildi.  

Hasan Aydın bu konuda suskunluğunu korurken AKP’li Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçarslan, yazılı bir açıklama yaparak kendini savundu. Kılıçarslan,  “Engellilere yapılan yardımların teşvik amacının haricinde kesinlikle bir amacımız olmamıştır” dedi.

BBH

NE İLGİSİ VARSA…

“Halkın hizmetine sunulan hizmet birimlerine kurdela kesilir algısı karşısında akülü araca kurdela bağlanması belki yanlış algı doğurabilir” diyen Kılıçarslan,  hiç ilgisi olmadığı halde törendeki kurdele ile evlilik nişan törenindeki kurdele arasında  bir bağ kurdu.

Murat Kılıçarslan,açıklamasında şunları söyledi: ” bir bardak suda fırtına koparanlara bir hatırlatmada bulunmak isterim; Bazı mutlulukları paylaşmak için kurdela kesimi yapmak evrensel bir gelenek olmuştur mesela nişan veya evlilik yüzüğü kurdelesi kesmek gibi.

Engelli vatandaşlarımıza yardımı teşvik ve Giresun Engelliler Kent Konseyi’nin çalışmalarına katkıda bulunmanın yanında bu mutluluğunu paylaşmamız eleştirilecekse, art niyetlilere sormak gerek; nişan yüzüğü kurdelenizi kestirirken, mutluluğunuzu paylaşmaktan öte bir amaç mı taşıyordunuz?”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir