GiresunManşet Üstü

AKSU’YA MUHTARLARDAN KAR TEŞEKKÜRÜ

Bazı mahalle muhtarları, Giresun Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği karla mücadele ve kapalı cadde ve sokakları açma çalışmalarına teşekkür etti. 
Giresun Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yeralan habere göre, Kavaklar Mahallesi Muhtarı Hasan Akın, Aksu Mahallesi Muhtarı Adem Önal, Çıtlakkale Mahallesi Muhtarı Yüksel Öksüz, Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Cengiz Tiryaki, Teyyaredüzü Mahallesi Muhtarı Volkan Turgut,kar yağışı ve sonrasında belediyeden gerekli hizmetleri aldıklarını, hayatı etkileyen bir olumsuzluk yaşamadıklarını söylediler.

MUHTARLAR BELEDİYENİN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI İÇİN NE DEDİ?

"BELEDİYE KARLA ÇOK İYİ MÜCADELE ETTTİ"
Kavaklar Mahallesi Muhtarı Hasan Akın,
"Şehirde aşırı bir kar yağışı meydana geldi. Belediyemizden gerekli hizmetleri aldık. Mahallemizdeki vatandaşlarımızın tabiki özel istekleri olabiliyor. O istekleri de belediyemizin imkanları dahilinde karşılanıyor. Giresun'un 28 mahallesi var. Şehir merkezinin yanı sıra mahallelerin kırsal alanları var. Orada 1 metrenin üzerinde kar var. Muhtarı olduğum Kavaklar Mahallesi'nin de 3'te 2'si kırsal alan. Belediye tüm ekipleri ile bizim mahallemizde çalışsa sadece bizim mahallemizi ancak memnun edebilir. Ancak başkan oluşturduğu kriz masası ile ekiplerini tüm şehire yaydı. Buna rağmen mahallemde hiç bir sıkıntı yok. Acil olan yerler zaten açıldı. Diğer bölgelere de zaman içerisinde açıldı. Herkes kendi kapısına hizmet bekliyor, bu yüzden eleştiriler olabiliyor. Eleştirilse bile bana göre belediye bu işle çok iyi mücadele etti.

"MAHALLEMİZDE SORUN YOK"
Aksu Mahallesi Muhtarı Adem Önal,
"Şehrimize son yılların en fazla karı yağdı. Mahallemizde anayollar ve ana caddeler açıldı. Sadece araçların park edip çıkamadığı ara sokaklarımız kaldı. Gece gündüz mahallemizde çalışmalar yürüten belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz. Mahallemizde bazı ara sokaklar dışında hiç bir sorun yok. Kepçeler, greyderler ve belediye personelleri gece gündüz demeden çalışıyorlar."

"BELEDİYE EKİPLERİ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI"
Çıtlakkale Mahallesi Muhtarı Yüksel Öksüz, 
"Belediyemiz ana arterler, ana sokaklar ve mahallemizin üst sokaklarında bile kepçe ve greyderler ile çalışarak yollarımızı açtı. Tuzlama, kumlama, kürüme çalışmaları hep devam etti. Büyük önem arz eden sokaklarımızı öncelik vererek mahallemizde, kar kış soğuk demeden, bu zor şartlarda çalışmaları sürdüren belediye ekiplerine, her zmaan yanımızda olan başkanımıza teşekkür ediyoruz."

"BELEDİYE KEPÇELERİ AMBULANS GÖREVİ GÖRDÜ"
Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Cengiz Tiryaki
"Mahallemizde ilk olarak hastane yolu açıldı. Sokaklarımız dik bir yapıya sahip, kepçe ve personeller iyi bir çalışma yürüttü. Bu çalışmaların yanı sıra ambulansın giremediği Şen Sokak'a giren kepçe hastamızı hastaneye taşıdı. Bunlar güzel şeyler. Çalışmalar için belediye ekiplerine teşekkür ediyoruz tabiki ama ben bu duyarlı davranışları ve sıcak kanlılıkları için bir kez daha mahalle sakinlerim adına şükranlarımı sunuyorum."

"BAŞARILI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLDÜ"
Teyyaredüzü Mahallesi Muhtarı Volkan Turgut,
"Böyle bir kar yağışını şehrimiz uzun yıllar sonra ilk kez gördü. Tüm yollarımız kapandı. Karın ilk dakikalarından itibaren belediye ekipleri çalışmaya başladı. Önce hastane bağlantıları ve ana bölgeler açıldı. Bunun dışında en çok Mollaoğlu Sokak, Yüksel Sokak gibi üst sokaklarımızın açılamamasından korkuyorduk. Ancak başkanımızın kurduğu kriz ekibi oradaki vatandaşlarımızı da mağdur bırakmadı. Gerçekten çok başarılı bir çalışma yürüttüler. "

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir