GiresunManşet Üstü

AKSU’YA DAVULLU, ZURNALI, PANKARTLI KARŞILAMA

Seçim kampanyasını değişik etkinliklerle sürdüren Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,hizmet yaptığı mahallelerde yoğun ilgi görüyor. Önceki gün Mal Pazar civarındaki mahallelerin halkıyla bir araya gelen Aksu, övgü dolu pankartlarla karşılandı. Kalabalıkla davul zurna eşliğinde  yürüyen Başkan Aksu, seçilmesi halinde mahallelilere yeni Pazar yeri sözü verdi.

Başkan Aksu, Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Aksu’yu Malpazarı mevki G-Cıty alışveriş merkezi önünde davul zurna eşliğinde coşkulu bir kalabalık pankartlar ve meşaleler eşliğinde karşıladılar. Aksu burada kendisini karşılayanlar ile tek tek selamlaştıktan sonra, Orhan Yılmaz Caddesi güzergahını kullanarak Pazar alanına kadar yürüdüler. Aksu’yu burada da coşkulu bir kalabalık karşıladı ve Aksu burada da kendisini bekleyen mahalle sakinleri ile tek tek selamlaştı.a3n4sdl6vii4y1gm09o5u1Burada bir konuşma yapan Başkan Aksu, “Toplu bir şekilde buraya gelmemiştik ama mahallemizin bölge bölge birçok yerine ziyaretlerimiz oldu. Burası Giresun‘un en eski mahallelerinden biri. Çocuk parkı yoktu bugün itibarıyla ilk defa mahalleyi çocuk parkına kavuşturuyoruz. Burası Fevzi Çakmak Mahallesi, ama biz hep buraya Yenimahalle deriz. Mahallemizin üst bölgesinde bile şuanda alt yapı ve üst yapı çalışmaları yapılıyor. Göreve başladığımız günden itibaren muhtarımız ne zaman çağırsa geldik ve sorunları çözmeye çalıştık. Kanalizasyon ve yağmur suyunda çok büyük sıkıntılar vardı ve bunları aştık artık. Önümüzdeki dönemde de sorunları biliyoruz. Benim Giresun da bilmediğim cadde ve sokak yoktur. Neresi nedir, nerede ne vardır hep biliriz. İnşallah kısmet olursa önümüzdeki dönem bu bölge ile ilgili bir Pazar alanı yenileme çalışmamız var. Onu da önümüzdeki dönemde yaparsak pazarcı esnaflarımız için rahatlık olacak. Ben tekrardan hepinize çok teşekkür ederim.” Dedi.

Burada vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Aksu mahalle sakinleri ile uzun süre vakit geçirdikten sonra bölgeden ayrıldı.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir