Giresun

“AKSU’NUN ÇÖP’E GRAM FAYDASI YOK”

Giresun Valisinin başkan, Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun başkan vekilliği görevini yürüttüğü Giresun Katı Atık Birliği tarafından yaptırılan Çavuşlu’daki çöp arıtma tesisi tamamlanmak üzere… Tesisin inşaatı mayıs ayında tamamlanacak ve teslimi yapılacak. Ama çöp bu seçimde de siyasetin malzemesi olacak gibi.

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, çöp sorununun Ak Parti tarafından çözüldüğünü iddia ederek, Çavuşlu’daki tesis için Canikli ve diğer milletvekilleri ile eski Vali Dursun Ali Şahin’e teşekkür etti. Aydın, “ Kerim Aksu’nun gram faydası yok. Herkes biliyor zaten" şeklinde konuştu.

Giresun’un çöpünün döküldüğü Aksu Mahallesi’nde yaptığı konuşmada, “Çöp sorunu iki yılda çözeceğim diye vaatte bulundu. Ama geldiğimiz noktada durum ortada. Aradan 5 yıl geçti. Sözünde duramadı. Bu milletin helal oylarını, bu milleti kandırarak aldılar” diye konuştu. 

Giresun Belediyesi’nin 5 yılda çöp toplama işi için 30 milyon lira fazladan ödeme yaptığını söyleyen Aydın, “Bu parayla 15 tane Gazi caddesi ve meydan projesi yapılırdı" dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir