Giresun

AKSU’LAR YASİN VE BAŞÖRTÜSÜ DAĞITTIGiresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve eşi Müge Aksu, Giresun Yeni Mezarlık’ta mezarlık ziyaretine gelen vatandaşlara başörtüsü, Yasin kitabı ve karanfilden oluşan hediye paketi dağıttı. Belediye personelleri de gün boyunca ziyarete gelen vatandaşlara çikolata ve kolonya ikramları yaptılar.


mansetx_589g4v0m38fh7890nwa358
Burada bir konuşma yapan Başkan Aksu, Giresun’un 7 mezarlığının da bakımlı ve temiz hale getirildiğini ve buraların tümünde hizmet verdiklerini belirterek,  “Burada kuran okutarak insanlarımızın hem dualarını hem de ibadetlerini rahat yapmasını sağlıyoruz. Geçmişlerine dua okumalarını daha kolay koşullarda sağlıyoruz” dedi. Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Her arefe günü olduğu gibi bugün de buradayız. Bundan sonrada burada olmaya devam edeceğiz. Mezarlıklarımızın insanlarımızın rahat dolaşacağı, ayaklarının çamur olmayacağı temiz bir alanlar olması için çalışıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Kerim Aksu,  Giresun halkına şu çağrıyı yaptı:  “Sağlık ve barış içerisinde, kavga ve gürültüsüz, insanların birbirini sevdiği bir Türkiye istiyoruz. Çünkü bizler bu ülkenin vatandaşlarıyız. Hepimiz aynı gemide yaşıyoruz. Ve aynı geminin insanları olmaktan dolayı da birbirimize saygı göstermeliyiz. Bazı sataşmaları bırakmalıyız. Barış içerisinde yaşayarak ortak akılla bu ülkeyi yönetmemiz gerekiyor diye düşünüyor, hayırlı bayramlar diliyorum”  

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir