Giresun

AKSU’DAN SEÇİM ÖNCESİ DEV PROJE

GAZİ CADDESİ, TOPAL SOKAK VE CEMAL GÜRSEL YENİLENİYOR

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Gazi Caddesi, Topal Sokak ve Cemal Gürsel Caddesi'ni, altyapı ve üstyapısı ile birlikte yenileyeceklerini söyledi.

Başkan Aksu, "Caddelerimizi modernize etmeden önce geleceğe yönelik bir çalışma olması açısından ilk olarak bölgenin tüm altyapısını güçlendirme kararı aldık. Bilindiği üzere özellikle Gazi Caddesi'nde kış mevsiminde ısıtıcılar, yaz mevsiminde de klimalar yüzünden bölgede enerji yetersizliği yaşanıyordu. Aynı zamanda burada önemli bİr kablo kirliliği bulunuyor. AKSA Enerji ile yaptığımız koordineli çalışmalar ile elektrik şebekeleri yer altına alınarak güçlendiriliyor. Yine doğalgaz şebekesinin buradan geçirilmesi ile ilgili çalışıyoruz. Bunların yanı sıra içme suyu, yağmursuyu ve kanalizasyon şebekelerini yeniliyoruz." dedi.

"GELCEĞİN GİRESUN'U İÇİN ÇALIŞIYORUZ."

Yapılan bu altyapı çalışmaları ile yeni yapılacak olan modernize çalışmalarının ardından yolların sürekli kazılmak zorunda kalmayacağını da ifade eden Aksu, "Belediyeciliğin temeli, sistemli ve koordineli çalışmalardır. Bu sayede hem maddiyattan hem iş gücünden kazanır, aynı zamanda da halka mağduriyet yaşatmamış olursunuz. Biz bu bilinçle çalışıyoruz. Biz geleceğin Giresun'u için çalışıyoruz." diye konuştu.

"ŞEHRİMİZİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK."

Uygulanacak olan proje ile ilgili bilgiler de veren Aksu sözlerini şöyle sürdürdü; "Bildiğiniz gibi biz bu caddelerimiz için hazırladığımız iki farklı projeyi, projede uygulanacak olan 4 farklı aydınlatma aracını ve 4 farklı yol babası seçeneğini Atatürk Meydanı'nda yaptığımız anket ile halkımıza sorduk. Bu anket sonucunda en çok oyu olan proje ve materyalleri caddelerimize uygulayacağız. Proje kapsamında caddelerimizin araç yolunda Granit ve Bazalt küp taş kullanılacak. Yol seviyesine yakın yapmayı planladığımız yaya yolunda da kumlanmış granit, taban tuğlası ve görme engelli yönlendirme taşları, Aydınlatma için 3,5 metrelik senkronize şekilde 7 farklı renk değiştiren paslanmaz çelik armatür, yaya yolunu araç yolundan ayırmak için ise 60 cm'lik pik döküm yol babası kullanacağız. Atatürk Meydanı'ndan sonra, şehrimizin simgesi durumundaki bu üç caddemizde yapacağımız tüm bu çalışmaların ardından bir anlamda Giresun'umuzun çehresini değiştirmiş olacağız."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir