GenelGiresun

AKSU’DAN SABRİ ÖZTÜRK’E ‘1 YILDIR NE YAPTIN’ SORUSU

Kavaklar Mahallesi altyapı ve yol yapımı için düzenlenen törene katılan Belediye Başkanı Kerim Aksu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

AKP  Milletvekili Sabri Öztürk’ün kendisine yönelik eleştirilerine, "kendisi bir yıllık milletvekilliği döneminde Giresun’a ne kazandırdı diye cevap veren Aksu" Sayın milletvekilimizin Giresun’la ilgili bir hayali varsa biz gerçekleştirmeye talibiz" açıklamasında bulundu. 

Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Biz Giresun için hayalleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Olmaz denilenleri kıt imkanlarla yapmaya çalışıyoruz. Her türlü baskıya, her türlü engellemeye rağmen aklımın erdiği kadar, gücümün yettiği kadar bu şehre hizmet etmeye çalışıyorum. Bu şehre hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Huzur buluyorum. Giresun’da eser bırakmak istiyorum. Benim derdim Giresun’a hizmet etmek. Derdi Giresun olanlarla her şeyi konuşabilirim” dedi.

Giresun Belediyesi’nin önemli oranda istimlak yaptığını hatırlatan Aksu; “ Daha geçen hafta Organize Sanayi’de yeni bir yer daha aldık. Tamirhaneyi oraya taşıyacağım. 4500 metrekarelik bir tapuyu daha belediyemize kazandırdık. Ben satan değil, belediyeye tapu kazandıran bir belediye başkanıyım. Rus Pazarı’nda sattığımız yer, 4300 metrekare yerine aldığımız yer, 45000 metrekare bunun dışında zaman zaman istimlaklerimiz var. Giresun’a hizmet eden herkese teşekkür etmişimdir. Siyaseti halk için yaparım. Giresun için düşüncesi, projesi olanlarla her ortamda konuşurum. Siyaseti boş konuşmak olanlarla işim olmaz. Biz halkımızla, çalışma arkadaşlarımızla beraber hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Halka sormana bir şey yapmıyorum. Altyapıya büyük önem veriyoruz. Giresun halkı, altyapı tamam diyenleri unutmadı. 2009’da ilk göreve geldiğimizde sel felaketi ile karşılaştık. 3 günde yapılan alt yapı çalışmalarının sonucunu acı bir şekilde gördük. Bugün Giresun’da yoğun yağış olduğunda su baskını yaşamıyoruz. Biz milletin parasını harcıyoruz. Milletin parasını, belediyenin parasını namusumuz olarak görüyoruz. Bizim yaptıklarımız ortada. Eseri olanlar konuşabilir” diye konuştu.

KAVAKLAR MAHALLESİ’NE 5 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Öte yandan Kavaklar Mahallesi’ne yapılacak olan 5 milyon liralık alt ve üstyapı çalışmaları içim ilk kazma Başkan Aksu tarafından vuruldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir