Giresun

AKSU’DAN PROTOKOLE ‘DARBE’ ZİYARETİ

Tatil için il dışında bulunan Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Hasan Karahan, Jandarma  Bölge Komutan Vekili Albay Ercan Yaşın, Alay Komutanı Albay Ali İhsan Ersoy ve Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Albay Hamza Çömez ve  Emniyet Müdürü Uğur Öztürk’ü  ziyaret ederek, darbe girişimi nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

 Başkan Aksu, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, hiçbir gücün milletin egemenliğine el koyamayacağını belirterek;şunları söyledi: “15 Temmuz gecesi ülkemiz siyah bir bulutla kaplanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şerefli subayları, askerleri, kendi içlerinden çıkan hainlerin karşısına dikilmiştir. Polis teşkilatımız, canlarını siper ederek bu hain eylemin başarıya ulaşmasını önlemiştir. Milletimiz bu hain girişim karşısında demokrasiye ve kendi iradesine sahip çıkarak dünya da takdir toplamıştır. Kendi halkına silah çeken, milletin meclisine bomba atan ve bu eylemleri yönlendirenler hukuk önünde hesap vermeliler. Ülkemizin temel direği kurumlardan olan Türk Silahlı Kuvvetleri yıpratılmamalıdır. Büyük bir yara alan Silahlı Kuvvetlerimizin morale ve desteğe ihtiyacı vardır.  Hain eylem sırasında yaşamını yitiren demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.  Ülkemize ve milletimize geçmiş olsun.”

 Kerim Aksu; “Ülkemizdeki demokrasi nedeniyle millet iradesi ile 2 dönem belediye başkanlığına seçildim. Yıllarca demokrasiyi savunan birisi olarak, demokrasiye yapılan karanlık saldırıdan dolayı bu vatan hainlerine hakkımı helal etmiyorum. Şu da bilinmeli ki ordumuzun, yargımızın ve polis teşkilatımızın içindeki hainler, bu kurumlara olan sevgimizi asla azaltamayacaklardır. Hainleri ortadan kaldırmak hepimizin görevidir” dedi.

Başkan Aksu,  hainlerin hak ettiği cezaları almasını, hukukun egemen kılınmasını, Türkiye’nin kenetlenerek, demokrasi halkasını güçlendirmeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir