Eğitim

AKSU’DAN ÖĞRENCİLERE: ATATÜRK’Ü SEVİN…

Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle 23 Nisan İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri Belediye Başkanı Kerim Aksu'yu makamında ziyaret etti.

Öğretmenleri Gülşen Kılıçarslan ve Naim Hocaoğlu ile birlikte Belediye Başkanı Kerim Aksu'ya ziyarete gelen 4-A Sınıfı öğrencileri Nurgül Şahin ve Abdulsamet Topaloğlu Aksu'ya çiçek verdiler.

Başkan Kerim Aksu, okulların açılması ile kentin ayrı bir ruh kazandığını, sokakların cıvıl cıvıl olduğunu söyledi. Öğrencilerin; " Öğretmenimiz değişti, biz öğretmenimizi istiyoruz " talebi üzerine konuşan Başkan Aksu; " Olsun. Bütün öğretmenler güzeldir. Bakın öğretmeniniz aynı okuldaymış. İstediğiniz zaman görebilirsiniz " dedi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, öğrencilere, çocuklara özel önem verdiğini hatırlatarak; " Sizler bizim her şeyimizsiniz. Sizlerin iyi bir eğitim alıp, ailenize, Giresun'a ve ülkemize faydalı bireyler olmanız bizleri gururlandırır. Bizlerden bir isteğiniz var mı" sözleri üzerine konuşan öğrenciler ; " Sizi okulumuza bekliyoruz. Biz sizi yakından gördük. Arkadaşlarımızda görsün istiyoruz " dediler.

Başkan Kerim Aksu, öğrencilere okul malzemelerinden oluşan birer hediye paketi verdi ve en kısa zamanda okulu ziyaret ederek, 4-A sınıfı öğrencileri ile buluşacağını ifade etti. Öğrenci ve Öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektiren Aksu; " Atatürk'ü iyi bilmeliyiz. Bugün özgürce okullarımıza gidiyorsak, barış içersinde yaşıyorsak bunları Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz. Bunun için Atatürk'ü sevmeliyiz ve iyi öğrenmeliyiz " şeklinde sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir