GiresunUlusal

AKSU’DAN GÜREL’E: BENİ NİYE KINADIN?…

Giresun Belediye Meclisi Eylül ayının son toplantısında,  Rus Pazar olarak bilinen alanın ihaleye çıkarılarak satışının  yapılmak istenmesi konusunda tartışma yaşandı. Başkan Aksu, orada stadyumun TOKİ'ye verilerek kimsenin bilmediği bir proje uygulanacağına  dikkat çekti. 
UZUN: YEŞİL ALAN OLSUN…
AK Parti adına konuşan Fahri Uzun, alanın satılmasına gönlünün razı olmadığını, projelendirilerek başka bir amaçla kullanılmasını istedi. Giresun halkının yeşil alana ihtiyacı olduğunu söyleyen Uzun, " Bu karar yeniden gözden geçirilmeli. Belediyenin acil paraya mı ihtiyacı var. 5-6 trilyonluk gelir nerede kullanılacak"dedi.  

DSC_0770AKSU, CANİKLİ'DEN ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ARSASINI İSTEMİŞ…
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise, "Eski Rus Pazarı arsasını ihale edeceğiz. Acelemiz yok. müşteri aramıyoruz. Bu ilan daha önce alınan karar üzerine yapıldı. Bir kere ihaleye çıktık, kazanan ödeme yapamadı. Burayı Özel İdare alabilir. Bizde Belediye olarak Endüstri Meslek Lisesi arazisini istiyoruz. Otopark yapalım, belediye hizmet binası yapalım. Bu şehirde 4 senedir kültür sitesi yok. Çevre illere gidince imreniyoruz. Bu şehir hepimizin. Sayın Bakan Canikli'ye de arz ettim. o arda ile ilgili gene konuşacağım, talep edeceğim. Gelecek kuşaklara eserler bırakalım. Başka Giresun yok." şeklinde konuştu.
Buradan 2.700 dönüm araziyi Özel İdare'ye vererek Sokakbaşı' ndaki kültür merkeziyle takas ettiklerini söyleyen Aksu, tekrar 700 m'2 arsa talebinde bulunulduğunu hatırlatılarak, "daha bu talep görüşülmeden komisyona havale ettik, ret etmedik, karar da  vermedik. Ama İl Genel Meclisi Başkanı Murşit Gürel beni 'arsa vermiyor' diye kınamış. Kınanmış bir adamım ben. Neden kınadı ki… Havada kalan bir açıklama.İyi niyetli değil. Arsa vermeyin demek anlamına geliyor. O'na söyleyin her konuda açıklama yapmasın" dedi. 
Meclis daha sonra gündemdeki konuları görüşerek toplantısını sona erdirdi. 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir