Giresun

AKSU’DAN ‘DOLMUŞ’ İSYANI

Giresun Belediye Meclisi Temmuz Ayı 2. toplantısı Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında yapıldı.

Toplantıda, İmar Komisyonu, Trafik Komisyonu, Cadde ve Sokak İsmi Komisyonu raporları görüşülerek karara bağlandı.Ayrıca Kavaklar Mahallesi Şehit Toraman Uzun Caddesi girişinde bulunan çocuk parkına Çotanak Çocuk Parkı isminin verilmesi mecliste oy birliği ile kabul edildi. Şehir içinde toplu taşıma yapan 6 nolu hattın güzergah uzatılma kararının Ordu İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesi üzerine, mahkeme kararı meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.manset_giresun_357a2p8g1pz0466e3qu026

 

YENİ BİR HALK OTOBÜSÜ HATTI KURULDU

Belediye’ ye ait 4 adet otobüsün çalışacağı ve Hükümet Konağı’ndan hareket ederek, İnönü Caddesi, Orhan Yılmaz Caddesi, Debboy Yeniyol, Kazımkarabekir Caddesi,Çırakderesi, Çerkez Mevkii, Nihatbey Caddesi ( Yeşil Vadi Yurdu dönüş), Alman Çeşmesi, Sanayi ve Organize Sanayi uzanan yeni bir otobüs hattının kurulması oy çokluğu ile kabul edildi. 6 Nolu Dolmuş Kooperatifi’nin hat uzatma talebi için komisyonun ek süre talebi kabul edildi.

AKSU:DOLMUŞÇULARIN TALEBİ BİTMEZ, ARTIK BEN DE PES ETTİM

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Meclis Üyesi Hasan Ali Tütüncü’nün dolmuş hatları ile ilgili teklifi üzerine şunları söyledi: “ Dolmuş durakları ile ilgili en fazla görüşmeyi ben yaptım. Havuz sistemini hayata geçirmek üzere çok çaba harcadım. Hatlar birleşti, tekrar ayrıldılar. Dolmuşları talepleri bitmez. Artık bende pes ettim. Vatandaşın taleplerini, yeni yerleşim yerlerini dikkate alarak birlikte güzergah uzatmalarını sağlayacağız.”

Giresun Belediye Meclisi Ağustos Ayı’nın tatil olması nedeniyle 3 Eylül Perşembe günü saat 14:00’da toplanmak üzere sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir