Giresun

AKSU’DAN CHP’NİN ÖNSEÇİMİ YORUMU

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Pazar günü yaptığı önseçimde, üyeleri Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu ve Eşref Karaibrahim oy vermeleri için yönlendirdiği iddialarını reddetti. Aksu, basın mensuplarının soruları üzerine yaptığı açıklamada,  partisinin yaptığı önseçimi ‘demokrasi şöleni’ olarak nitelendirerek, “sandıktan başarıyla çıkan arkadaşlar lidere değil, halka karşı sorumlu olacaklar. Bundan daha doğru bir aday seçimi olamaz. Bütün partilere örnek olsun” dedi.

CHP üyelerinin kimse tarafından yönlendirilemeyeceğini savunan Aksu,”herkes nereye oy vereceğini bilir.Nitekim öyle oldu. Üyelerimiz isabetli karar verdiler, bölgesel dengeleri de gözeten bir sıralama yaptılar. Ben sıralama yapsam aynısını yapardım. Atama yapılsa bu kadar isabetli olmazdı. Ben sadece bir bayan da listede olsun isiterdim “diye konuştu.

Yapılan ön seçime saygı duyulması gerektiğini vurgulayan Aksu,şunları söyledi:  “ 7409 üye var. Eşim de dahil, tek bir kişiye şuna oy verin, vermeyin demedim. İspat edemezler, bulup getirsinler.Belediye işçilerine telefon açmışım, söylemişim, kaybeden ben olmuşum. Bunlar safsata. CHP üyesine böyle bir şey denemez. Dense de etkisi olmaz. Benimde bir oyum var, aklımın erdiği kadar gittim oy kullandım. Ben tribündeyim, seyirciyim, sahada değilim ki. Ben tribünden takımımı tutuyorum. 11 kişi var sahada. Hepsi bizim adayımız”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir