GiresunManşet Üstü

AKSU’DAN BİR İLK DAHA: ÖĞRENCİ ÇAMAŞIRHANESİ…

Giresun Belediyesi'nden üniversite öğrencilerine önemli bir hizmet…

Belediye tarafından, Giresun Üniversitesi öğrencilerine yönelik “Öğrenci Çamaşırhanesi“ düzenlenen törenle, Suat Akgün Sokak’ta hizmete girdi. Törene, Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çamaşırhane, bölgede özellik itibarıyla bir ilk…

49hj7991yyc369ff5zy449Törende ilk konuşmayı yapan Giresun Üniversitesi öğrencisi Özlem Yanılmaz, Belediye Başkanı Aksu’ya teşekkür ederek “ Elinde olan tüm imkanları bizlere sağladığı için bizleri de birer Giresun evladı gördüğü için onu çok seviyoruz. Bizlere bu şehirde her zaman yanımızda oldu, aile sıcaklığını verdi. Bundan dolayı da başarılı çalışmalarının devamını diliyorum." dedi.

f1kuc0n5a1qvy8i6v1l8ef

REKTÖR ATTAR: ÖĞRENCİLERİMİN ANNESİ OLARAK DA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Giresun Üniversitesi Rekötrü Aygün Attar ise şöyle konuştu, “Giresun Üniversitesi Giresun’un en büyük gücünü barındıran bir kurumdur. Dolayısıyla Giresun da yapılan faaliyetlerin öğrenci merkezli yapılmış olması bizleri mutlu etmektedir. Türkiye’nin 81 ilinde varlık gösteren öğrencilere bize yakışan misafirperverlikle bir sıcaklıkla, aile yakınlığı ile kucak açmamız gerekmektedir. Bir öğrenci için en büyük sorunlardan biri çamaşırlarının yıkanmasıdır. Belediyemizce de öğrenciler için bir kolaylık sağlamak amacıyla böyle güzel bir yeri hizmete koymuşlardır. Çok güzel bir hizmet. 25 bin genci barındıran Giresun Üniversitesi’nin rektörü dışında öğrencilerin annesi olarak da belediye başkanımıza teşekkür ederim."

 

AKSU: DEVAMI GELECEK…s9ckq426n93l8z0279ml6a

Attar'dan sonra konuşan Başkan Aksu da, “Bunlar çok küçük gibi görünse de büyük sorunlara el atmak için önemli hamleler. Öğrencilerin en büyük sorunları bilindiği gibi yatak, yemek ve daha sonrada çamaşırdır. Biz de çamaşır konusunda arkadaşlarımız ile böyle bir proje gerçekleştirdik. Bugün burada açılışını yapıyoruz. Belki üniversiteye uzak olabilir ama devamını getireceğiz.Başka yerlere de açacağız. Çocuklarımız buraya geldiğinde çamaşırları yıkanıp, kurutma makinelerinde kurulanıp daha sonrada ütülenerek öğrencilerimize ücretsiz olarak teslim edilecek. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

İLK YIKAMA VE ÜTÜ AKSU İLE ATTAR'DAN

Konuşmalardan sonra  4 yıkama makinesi, 2 kurulama makinesi ve 2 adet ütüleme makinesi bulunan çamaşırhanenin açılışı yapıldı. 

5804rr9l3884mrf7p9d4ss

Açılış kurdelesi Aksu ve Rektör Attar tarafından gerçekleştirildi.Ardından da Kerim Aksu ve Aygün Attar, ilk çamaşırları ve ilk ütüleri yaparak paketlenmiş olarak öğrenciye teslim ettiler. 

fgAksu, uzun zamandır ütü yapmadığını belirtirken, Rektör Attar'ın oldukça maharetli ve elinin yakıştığı gözlendi. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir