logo

reklam

AKSU’DAN AKSA’YA DOĞALGAZ TEPKİSİ

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu , AKSA'ya tepki göstererek ” Belediye olarak Doğalgaz konusunda her türlü fedakârlığı yaptık. Ama 6 yılda 12 firma değiştirdiler, bir Zeytinlik semtini bile 1 yıldır yapamadılar, yetti artık ya bu işi doğru dürüst yaparlar ya da onlara şehirde kazma vurdurmam” diye konuştu.

 Aksu, Giresun’da 2011 yılında başlayan doğalgaz çalışmalarında bugüne kadar şehirde ki yüz haneden 60’ına ulaşıldığını yüzde 45’lik hanenin de doğalgaz kullandığını belirtti. Aksu, doğalgaz firmasının 6 yılda 32 taşeron firma değiştirdiğine dikkat çekerek bu süre içerisinde belediyenin 700 bin metre karelik yol yenileme çalışması yaptığını kaydetti.

Doğalgaz firmasının yapamadığı işten dolayı halka belediyeyi hedef gösterdiğini de söyleyen Aksu, “Biz yapmak istiyoruz, belediye engelliyor diye sağda solda söylüyorlar, halkla beni karşı karşıya getirme peşindeler” dedi.

Kerim Aksu, AKSA’nın 1 yıldan bu yana zeytinlik semtindeki çalışmayı bile bitiremediğine dikkat çekerek “Ya bu işi doğru dürüst yapacaklar ya da onlara bu şehirde kazma vurdurtmam” dedi. Kerim Aksu, Zeytinlik semti ile Çıtlakkale ve Teyyaredüzü mahallelerindeki doğalgaz çalışmalarının tamamının bitirilmesini de istedi.

 Belediye Başkanı Kerim Aksu, 2018 yılında Sokakbaşı Kültür Merkezi ile Gedikkaya projesi ve kale projesinin bitirileceğini, itfaiyeye 5 milyon lira bedelle yeni bir arazöz alınacağını da sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?