logo

reklam
20 Ağustos 2014

AKP’Lİ TATLI’YA: BAZILARI ÖTER…

Giresun Belediye Belediye Başkanı Kerim Aksu, AKP İl Başkan Yardımcısı Kenan Tatlı’nın “doğal gaz çalışmalarına sahip çılkıyor, elektrik kablolarının yer altna alınmasını hizmet gibi sunuyor” gibi ifadelerine sert tepki gösterdi.

AKSU'DAN TATLI'YA:"KURUMLAR ANLAŞMALARLA HİZMET YAPAR, BİRİLERİ DE SADECE ÖTER"

Aksu, düzenlediği basın toplantısında, “Kimsenin hizmetini sahiplenmiyoruz. Fındık Pazarı ve Giresun’un diğer yerlerinde AKSA’nın hizmetleri belediye  ile protokolle yapılır. Bu protokoller kurumlar arasında yapılır. Başkaları ise sadece öter. Biz ciddi bir iş yapıyoruz. Bunlar resmi işler. İl başkan yardımcısı kim de bu işlere karışıyor.Kenan Tatlı'yı aşar bu işler. İşin hiç bir yerinde yok” dedi.

DSC_0334

Aksu,şunları söyledi: “Benim değerlendirmemi okuyamamışlar anlayamamışlar. Fındık Pazarı’nda yağmur altyapısını daha önceki dönemde hallettik, bunu arşivden çıkarabilirsiniz. Şu anda elektrik ve doğalgaz altyapısından sonra Fındık Pazarı’nı cazibe merkezi haline getireceğiz. AKSA’ya çalışma iznini veren, protokol imzalayan, biziz. AKSA’yla AKP’nin il başkan yardımcısı imza atmıyor, ben atıyorum. Giresun Belediyesi olarak hangi yerlerde çalışma yapabileceklerinin yetkisini biz belirliyoruz. Bunun güzergahlarını biz belirliyoruz. AKSA AKP’nin yan kuruluşu değildir, AKSA Türkiye Cumhuriyeti’nde bir kurumdur. O kurumunda işi belediyeyledir. Belediye izin verdiği sürece belediyeye uygun olduğu sürece iş yapar, burada amir olan kurum Giresun belediyesidir. Bunu algılamakta zorluk çekiyor arkadaşlar.

Doğalgazla ilgili olarak altyapılar yapılacak ki biz de çalışmalara başlayacağız. Biz burada kimsenin hakkıyla ilgili konuşmuyoruz. Kimsenin işini sahiplenmiyoruz. Protokoller kurumlar arasında yapılır”

Başkan Aksu Kenan Tatlı ve AKP’ye şu çağrıyı yaptı: “Giresun’a başka yatırım getirebiliyor musunuz? Hükümet olarak onlarla uğraşın gidin çevre yoluyla uğraşın, içteki yolla uğraşın, demiryoluyla uğraşın, konteyner limanıyla uğraşın, kapanan fabrikaları yeniden açın, istihdamı sağlayın, TÜİK 2023’te Giresun nüfusu 388 bin olacak şeklinde açıklama yapıyor. Nüfus yaklaşık 40 bin kişi daha azalacaktır. Giresun Belediyesi alt yapıya da yapar üst yapıyı da yapar. Yaptığımız içinde halk 30 Mart’ta bize güvenoyu vermiştir. Siz kendi işinizi yapın.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?