GiresunManşet Üstü

AKSU ‘ÖZEL ARAÇ’ KİRALAMAYA SON VERDİ

Giresun Belediyesi, önemli bir karara daha imza atarak yeni bir sayfa açtı. Belediye meclisi, bazı kişilere ait özel araçlara gereksiz yere ödenen kira ücretine son verdi.  Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu araçlara ödenen ücretle32 yeni araç alacaklarını söyledi.

Aksu'nun başkanlığında toplanan belediye meclisi; bazı belediye birimlerinde kullanılan kiralık araç uygulamasının kaldırılmasına, birimlerin ihtiyacı olan araçların satın alınmasına oy birliği ile karar verdi.

AKSU:32 YENİ ARAÇ ALACAĞIZ…

ep90mqr2k67chq93f60c5rAksu, şu anda 30 adet kiralık aracın belediye hizmetlerinde kullanıldığını belirterek, bu araçların yıllık maliyetinin 1 milyon liranın üzerinde olduğunu söyledi. Araçların kontrolü ve maliyetinin dikkate alındığında bu uygulamanın yararlı olmadığına işaret eden Başkan Aksu; “ Yılda 1 milyon lira kiralık araçlara ödeme yapıyorduk. Şimdi ihtiyaç olan birimlere yeni araç alacağız. 3 yılda araçların bedeli ödenmiş olacak. Böylece yıllık kira bedeli ile kendi araçlarımızı almış olacağız. Belediye hizmetlerinde kullanılacak araçlar siyah plakalı olacak. Belediye hizmetleri için itfaiye, vidanjör, kılavuz aracı, çoğunluğu kamyonet, panelvan, pick-up ve binek araç olmak üzere 32 yeni araç alacağız. Böylece araçların denetimi daha iyi sağlanmış olacak.” dedi.

Başkan Aksu’nun bu açıklaması ile kiralık araç sisteminin kaldırılması ve yeni araç alımı meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisi’nin Şubat ayı gündemindeki Macaristan’ın Betonyterenye şehrinin kardeş şehir olma talebi de oy birliği ile kabul edildi.  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir