logo

reklam
17 Temmuz 2017

AKSU VALİLİĞİN 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİNDE KONUŞTU…

Belediye Başkanı Kerim Aksu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Giresun Atatürk Meydanı’nda Valilik tarafından hazırlanan programa katıldı.

Aksu, burada yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'u "Cumhuriyetimize, demokrasimize, ordumuza ve milletimize kurulan hain tuzak"olarak nitelendirdi.

Kerim Aksu açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: "15 Temmuz, Büyük Atatürk’ün çizdiği aydınlık yoldan ayrılmayan kahraman askerlerimiz, polislerimiz ve vatansever halkımız tarafından önlenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti destan yazan atalarımızın kanlarıyla kurulmuştur. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk mlletinin yeniden doğuşu, Cumhuriyetimizin, demokrasimizin, milletimizin onur ve gurur günleridir. Geçmişi unutarak, geleceği kazanamayız. Giresunlu Gönüllü Alaylarımızı, Kurtuluş Savaşı’nı, Çanakkale Destanı’nı, Sakarya’yı unutamayız unutmayacağız ve unutturmayacağız. Halkına silah doğrultan hainler ihanetin bedelini bağımsız hukuk önünde mutlaka ödemelidir. Cumhuriyet, demokrasi ve adalet nöbetini bir gün değil, 365 gün tutmalıyız. Gözünü kırpmadan vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, Giresun Atatürk Meydanı’ndan Cumhuriyet’e ve demokrasi’ye olan bağlılığımızı bir kez daha dünyaya duyuruyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?