GiresunManşet ÜstüUlusal

AKSU SİVAS’TA YAKILAN AYDINLARI ANDI

Giresun Belediye Meclisi Temmuz Ayı 1. Toplantısı, Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun başkanlığında yapıldı.

Başkan Aksu, meclis oturumunu açtıktan sonra Sivas’ta 2 Temmuz 1993 yılında yaşanan katliamın yıl dönümü olması nedeniyle bir konuşma yaptı. Aksu; “ 35 yıl geçmesine karşın Sivas olaylarının sorumluları gereken cezaya çarptırılamamış, zaman aşımından kurtulmuşlardır. İnsanların diri diri yakılmasına göz yumanları, sanatçı ve aydınları katledenleri insanlık tarihi affetmeyecektir. Hiçbir sebep insanların yakılmasını, öldürülmesini masum kılamaz. Bu gün Suriye’de yaşananlarla, 35 yıl önce Sivas’ta yaşananlar iyi algılanmalıdır. Sivas’ta yakılan aydınlarımızı, yazarlarımızı saygıyla anıyor, olaylara sebep olanları bir kez daha kınıyorum” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde çalışma yapacak olan Çiftçi Mallarının Korunması hakkındaki kanun gereği oluşturulması gereken Koruma Meclisi’ne beş üyenin seçimi yapıldı. Yapılan oylama ile Meclis Üyeleri, Metin Yılmaz (CHP), Hayrettin Çıtlak (CHP), Nilüfer Yılmaz (CHP), Bahattin Kurt (AKP), Enes Tezci (AKP ) ilgili kurula oy çokluğu ile seçildiler.

Giresun Belediye Meclisi gündeminde bulunan 12 madde, Cadde ve Sokak, İmar, Trafik Komisyonlarına havale edildi. Bazı maddelerin gelecek oturumda görüşülmesine karar verildi. Belediye Meclisi 8 Temmuz Çarşamba günü saat 14:00’da yeniden toplanmak üzere sona erdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir