GiresunManşet Üstü

AKSU, OTOGARA SALON İSTEĞİNE ÇOK KIZDI

Giresun Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün Kapalı Spor Salonu yapmak için mevcut terminal alanını istemesi tartışmaya neden oldu.

GİRESUN VALİLİĞİ'NDEN GELEN OTOGARI SPOR SALONU İÇİN VERİN YAZISI BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU'YU KIZDIRDI

AK Parti Grubu'nun uygun gördüğü talebi Belediye Başkanı Kerim Aksu, sert tepki gösterdi.

Giresun Valiliği’nden gelen  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün talebi görüşülürken konuşan Başkan Aksu,"Bu talep ve istek çok büyük bir saygısızlıktır" dedi.

Aksu, şunları söyledi: "Önemsiz ve rahatsız edici bir konu. 2 tane dolgu alanımız var ama bunları değerlendiremiyoruz.Rize ve Trabzon'daki dolgu alanlarına spor tesisleri yapılıyor. Ama biz bunların hiçbirini değerlendiremiyoruz. Ben spor salonunu herkesten daha çok istiyorum. Ben YeşilGiresun Basketbol Takımı'nı nerden nereye getirdim. Ama benim spor salonum için kimse elini kıpırdatmadı, yalnız kaldım. Konya Torku ve Erdemir işe siyaset soktu BekoBasketbol Ligi'nden döndük. Ama beni bir tane siyasetçi arayıp katkı sağlamadı. Ben terminali neden vereyim? Ben şimdi mecliste karar alsam gitsem valiliğin veya Özel İdare'nin kapısına kendi alanına futbol sahası yapacağım desem hoş olur mu? Bu talep ve istek büyük bir saygısızlıktır. Neden 3 ülkeyi Giresun'a getirip mini bir olimpiyat yaparak dolgu alanlarının kullanımı için önünü açmıyorlar? Biz örnek yerler gösterdik kapalı spor salonunu Aksu Şenlik Alanı'na yapabilirler. Ama terminal alanı spor salonu yapmak için fiziki olarak müsait değil" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından talebe ilişkin yapılan oylamada red kararı çıktı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir