GiresunUlusal

AKSU MÜDÜRLERLE PROJELERE SON ŞEKLİNİ VERDİ

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Başkan Yardımcıları ve Müdürlerle toplantı yaparak, başlayan projeleri değerlendirip, başlaması planlanan projelere son şeklini verdi.

Müdürlerle aylık olarak toplantı yapan Başkan Kerim Aksu, bahar ve yaz aylarının yoğun geçeceğini belirterek, her alanda hızlı çalışma dönemine girildiğini söyledi. Başkan Kerim Aksu, Başkan Yardımcıları ve Müdürlerden birimler hakkında bilgi aldıktan sonra şunları söyledi: “Tüm Müdürlükler kendi sorumluluk alanına giren konularda, vatandaşın şikayetlerini , taleplerini dikkate almalılar.Bu hassasiyeti hepinizden istiyorum. Bu yıl asfalt yılımız olacak. Her türlü hazırlığı yaptık. 25 bin ton asfalt yapmayı planladık. Havaların asfalt yapımına elverişli hale gelmesini, ısınmasını bekliyoruz. Sagae Caddesinden başladığımız Yeniyol Projesi’nde doğalgaz firmasına ek bir süre verdik. Bu arada kaldırımları yapmaya devam ediyoruz. 6 kilometrelik Yeniyol Projesi, Valilik Binasına kadar devam edecek. Ayrıca, Üniversite girişi, Hamdi Bozbağ Okulu çevresi yapılıyor. Şehir Merkezi’nde birçok cadde ve sokakta çalışmalarımız devam ediyor.”

Belediyenin bu yıl 3 önemli projeye imza atacağını hatırlatan Aksu, “ Yeniyol Projemiz başladı. Yaklaşık 5 milyon lira bedeli olan Keşap Durağı Otopark ve Meydan Projesi ihaleye hazırlanıyor. Projenin devamı olan Kazancılar Yokuşu ile yaklaşık 8 milyon liraya yükselecek. Söz verdiğimiz gibi Gedikkaya’yı turizme kazandırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir