Giresun

AKSU MAHALLESİNDEN OY İSTEDİ

CHP Adayı Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, doğduğu, büyüdüğü mahalle olan Sokakbaşı semtinde, vatandaşlar tarafından "Mahallene Hoşgeldin" çocukların taşıdığı "Hoşgeldin Başkan Amca" şeklinde pankartlarla karşılandı.

Burada vatandaşlar ile uzun süre sohbet ederek, onların sorun ve taleplerini dinleyen Başkan Aksu, bölgeye uygulayacağı projenin de müjdesini verdi.

 

i6vel3t2err3h4z23rxg54

Vatandaşlara uygulanacak projenin detaylarını, yanında getirdiği görsel belgeler eşliğinde aktaran Başkan Aksu, "Gördüğünüz bu pazar bölgesine eski Giresun evleri şeklinde bir mimari yapı uygulayacağız. Hemen ön tarafına büyük bir meydan kazandırarak Sokakbaşı'na rahat bir nefes aldıracağız. Yine eski kültür sitesi alanına da Selçuklu mimarisi olarak tasarladığımız sanat merkezimizi yapacağız. Yol dahil tüm bu alanın altına da bir yer altı otoparkı yaparak bölgenin otopark sorununu da çözmüş olacağız." dedi.

2014 yılı içerisinde çalışmayı başlatacaklarını da açıklayan Aksu, şunları söyledi:  "Biz önceden olduğu gibi bu görevimizin ardından da bu şehirde yaşayacak, sizlerle yine bir arada olacağız. Nasıl bir şehirde yaşamak istiyorsak, öyle bir Giresun yaratmaya çalışıyoruz. Biz bu şehirde öleceğiz. Ablalarımızın, teyzelerimizin pancar çorbasını içecek, Hoşgil oynayan ağabeylerimizi kardeşlerimizi izleyecek, Kumyalıda, Çekek'te, Teyyaredüzü'nde, Aksu'da birlikte yürüyeceğiz, halı sahada birlikte top oynayacağız. Kısacası biz bu şehiri seviyoruz ve bu bilinçle çalışıyoruz. Ben en büyük destekçilerimiz olan siz değerli halkımıza bir kez daha teşekkür ediyorum."

1544510_569257019832427_706757167_n

Başkan Kerim Aksu, burada ayrıca CHP seçim bürosunun açılış törenine katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir