AktüelGiresun

AKSU, HALKIN CENAZESİNİ DE DÜŞÜNDÜ

Giresun Belediyesi, cenaze ile ilgili hizmetlerinin kapsamını genişletti. Artık cenazenin yıkanmadan define kadar yapılacak olan bütün işlemlerini Giresun Belediyesi ücretsiz olarak gerçekleştirecek. Belediye, bunun için “Alo Cenaze 188” ismiyle bir çağrı merkezi oluşturdu. Mezarlıklar Müdürlüğü’ne bağlı olan merkezde, bir imam ve 5 görevli işlemleri gerçekleştirecek.

Giresun Belediyesi’nin cenaze taşıma aracı, yıkama aracı, taziye çadırı, 5 katlı morg, gasilhane gibi hizmetlerinin açılışı için düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Kerim Aksu, “ölüm hayatın bir gerçeği. Hepimizin başına gelecek. Biz belediye olarak yakınlarını kaybeden halkımızın acılarına cenaze hizmetlerini üstlenerek ortak olmak istedik” dedi.  

Aksu, "İnsanlarımız cenaze günlerinde acılarından dolayı çok fazla karışıklık yaşarlar bizde onlara yakınlarını gönül rahatlığı ile son yolculuklarına uğurlayacakları toparlayıcı bir sistem oturtmaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Aksu, şunları söyledi: ”2 tane taziye çadırımız cenaze olduğunda mahallemize gidecek. Cenazeye taziyeye giden vatandaşımız ve cenaze sahipleri orada gidecek çayını içecek ve başsağlığı dileklerinde bulunacak. Bu şekilde cenazelerin kalkmasına yardımcı olacağız. Belediye olarak hedefimiz insanlarımızın genelinin ihtiyaçlarını giderebilmek. Mezarlık bölgesindeki yaptırdığımız camimizde bu ay sonu açılacak.

Daha önce Giresun Belediyesi Samsun'a bile cenaze gönderemezken bugün İstanbul’a, Bursa’ya ve İzmir’e cenaze gönderebilen bir belediye haline geldik. Vatandaşlarımıza bir nebze olsun destek olabiliyorsak ne mutlu bize".
Vatandaşlar Başkan Aksu’ya yaptığı bu güzel hizmetlerden dolayı teşekkür etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir