GiresunUlusal

AKSU FINDIK ÜRETİCİLERİNİN YANINDA

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Çıtlakkale, Teyyaredüzü Mahalleleri’nde sahil kenarında fındık kurutan ailelerle sohbet etti. 

Başkan Aksu, fındığın Giresun’un yaşam kaynağı olduğunu vurgulayarak; “ Sahilde fındık serilmesinden şikayetler alıyoruz. Buna karşılık 10-15 gün herkesin fedakarlık yapması gerektiğini söylüyoruz. Bu vatandaşlarımız, fındık kurutacak yerleri olsa, buralara gelip çadır kurup fındıklarını kurutmazlar. Geleceğimiz olan fındığımızı, ürünümüzü kurutmaya yardımcı olmalıyız “ dedi. 

Fındık fiyatlarının düşüş eğiliminde olduğunu ifade eden Başkan Kerim Aksu, üreticilerin ihtiyacı kadar ürünü satmalarını, ürünlerini sağlıklı koşullarda muhafaza etmeleri tavsiyesinde bulundu. Başkan Kerim Aksu, fındık kurutan bir aileye misafir olarak, birlikte kahvaltı yaptı. 

Giresun Belediyesi Çözüm ve Koordinasyon birimi personeli tarafından Gemilerçekeği, Çıtlakkaleve Teyyaredüzü sahil kenarında fındık kurutan vatandaşlara, simit, peynir, soğuk ayran ve fındık çuvalı verildi. Fındık üreticilerine Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun selamını ileten görevliler, vatandaşların taleplerini de ilgili birimlere aktarıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir