Giresun

AKSU FESTİVALİ BAŞLADI

Bu yıl 42.düzenlenen Uluslararası Aksu Festivali, katılan ulusal ve uluslararası gurupların yürüyüşüyle başladı.AKSU FESTİVALİ BAŞLADI

Yürüyüş kortejinde, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Vali Harun Sarıfakıoğulları, Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, belediye meclis üyeleri, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer, STK ve siyasi parti temsilcileri vatandaşlar da yer aldı.

Yeniyol mevkii Çotanak İlkokulu önünden başlayan yürüyüş Atatürk Meydanı’nda gerçekleşen gösteriler ile devam etti. Binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen yürüyüşte vatandaşlar Atatürk Meydanı’nı doldurarak oyunlara ve müziklere eşlik etti.

Festivale katılan Gürcistan, Kosova, Ukrayna ve Artvin Arhavi oyun grupları Atatürk Meydanı’nda Başkan Aytekin Şenlikoğlu da katılımıyla gösteri sundu. . Şenlikoğlu, burada yaptığı konuşmada ‘’Binlerce yıldır var olan geleneklerimizi devam ettirmek adına buradayız. Binlerce hemşerimiz bugün burada gelenek göreneklerine sahip çıkıyor. Aksu Festivali bizim ilimizin en güzel organizasyonlarından bir tanesi. Bugün burada Gürcistan, Kosova, Ukrayna gibi ülkelerden festival için gelmiş kardeşlerimiz var. Ben hepsini Giresun’da ağırlamaktan dolayı çok mutluyum. Onlarda bizlere kendi kültürlerini, bizim yöresel gruplarımızda onlara kültürünü tanıtacak. Ben ev sahibi olarak bütün katılımcılara festivalimize hoş geldiniz diyorum. Yıllardan beri gelen bu geleneğimizi gelecek nesillere aktaracağız. Festivalin Giresun’umuza hayırlı olmasını diliyorum.’’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir