logo

reklam
20 Mayıs 2015

AKSU FESTİVALİ YÜRÜYÜŞLE BAŞLADI

38. Uluslararası Giresun Aksu Festivali yürüyüşü festival konukları, protokol ve Giresun halkının katılımıyla gerçekleşti. Çınarlar Mahallesinden belediye bandosunun çaldığı marşlarla başlayan ve Debboy Mevkiinden, Cemal Gürsel, Alpaslan Caddesi üzerinden Atatürk Meydanına ulaşan kortej burada coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

 

 

DSC_1334

Belediye Başkanı Kerim Aksu, eşi Müge Aksu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, CHP milletvekili adayları Bülent Bektaşoğlu,İbrahim Akgün, Basri Gürsoy, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, festivale katılan halkoyunları ekipleri ile birlikte halkı selamladılar.

DSC_1391

Atatürk Meydanı’na kurulan platformdan halka hitaben bir konuşma yapan  Belediye Başkanı Kerim Aksu, gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Aksu; “ Atatürk ülkeyi siz gençlere emanet etti. Giresun her zaman emanetine sahip çıkmıştır. Çanakkale Belediye Başkanımız, Sarıyer Belediye Başkanımız aramızda. Çanakkale’de Giresunluklar, Ordulular, Amasyalılar, Çorumlular var. Biz Çanakkale’ye gidip gördük. Her ağacın altında, toprağın her yerinde şehitlerimiz var. Giresunlular Anadolu’nun her yerinde kurtuluş mücadele yapmış şehit düşmüştür. Atalarımız şehit düşüp bizlere bu ülkeyi emanet etti. Biz bu ülkeye hep beraber sahip çıkacağız. Yarın burada Çanakkale ile Giresun’un Kardeş Kent protokolünü imzalayacağız. Aksu’da 4 bin yıllık geleneği canlandıracağız. Festivalimize katılan tüm konuklara hoş geldiniz diyorum “ şeklinde konuştu.DSC_1346Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise; “ Sizlere Çanakkale’den, şehitler diyarından selam getirdim. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında, kurtuluş mücadelesinde önemli rol oynayan Giresun’da Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı Karadeniz’de olmaktan çok mutluyum. Çanakkale Atatürk’ün doğduğu, kurtuluş destanın yazıldığı topraklardır. Sizleri şehitler diyarı Çanakkale’ye bekliyorum “ şeklinde konuştu. 
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de kendisinin Giresunlu olduğunu hatırlatarak şu görüşlerini dile getirdi: “ Ben Giresunluların yoğun olduğu Sarıyer’den bir şişeye görüşlerimi yazdım. Ve Karadeniz’e bıraktım. Buraya gelip aldım. İçine sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik yazdım. İşte sizlerle bu duygularla beraberiz. Yaşanabilir, barışın, sevginin olduğu Giresun’da olmaktan çok mutluyum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum."DSC_1396

Misafir Belediye Başkanları, Başkan Aksu ile birlikte Atatürk Meydanı’nı dolduran vatandaşları selamladı. Festivale katılan tüm guruplar halay çekerek meydandan ayrıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?