logo

reklam
29 Mayıs 2015

AKSU-BOZBAĞ OMUZ OMUZA

AKSU’DAN SEZON SONU GİRESUNSPOR BULUŞMASI 
 

PTT 1. Ligin sezonun sona ermesiyle birlikte gelecek sezonun planları yapılan Giresunspor’a ziyarette bulunan Belediye Başkanı Kerim Aksu, Başkan Mustafa Bozbağ, Yönetim Kurulu, Teknik Kadro ve kulüp çalışanlarını tebrik etti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, Başkan Vekili Ahmet Yusufağaoğlu, Başkan Yardımcıları Murat Ersoy, Mustafa Saraydemir, Meclis Üyeleri Hayrettin Çıtlak, İsmail Öveç, Şinasi Kabacaoğlu, Vahdet Yenal, Erdinç Hıdımoğlu, Şükrü Ertürk,  Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir ile birlikte Giresunspor Başkanı Mustafa Temel Bozbağ ve Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, Giresunspor’a yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ettiler.

manset_giresun_562lq914ts0ml994otg5r9Her iki başkan bir birlerine çiçek vererek başladıkları toplantıda, Giresunspor’un başarısı ve geleceği için her zaman beraber olacaklarını ifade ettiler. Basın mensuplarının da hazır bulunduğu ziyarette,  Giresunspor başkanı konuklarına tatlı, su böreği ve zeytinyağlı dolma ikramında bulundu.

Giresunspor Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, Her zaman Giresunspor’un yanında olan Başkan Kerim Aksu, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyelerine teşekkür etti. Bozbağ “Giresunspor’un tek eksikliği bence birlik beraberliğin üst seviyede olmamasıydı. Ama son dönemde müthiş bir birlik beraberlik var. 3 sene oldu bu göreve geleli.3 sene boyunca Kerim Aksu her zaman yanımızda oldu. Kendisine, Meclis Üyelerine teşekkür ediyorum. Biz devam edelim veya etmeyelim bu birlik beraberliğin devam etmesini diliyorum. Başka Giresunspor yok” dedi.

Ben başarıyı tek başıma yapmadım diyen Bozbağ sözlerine şöyle devam etti. “Bunda herkesin katkısı ve emeği var. Burası siyaset üstü bir yer. Bu birlik, beraberlik bize nasip oldu. Gelecek sezon için 10 milyon lira gerekiyor. Bu şu demek ayda 1 milyon lira lazım. Hesap kitap yapıyoruz. Herkes devam etmemizi istiyor. Ama futbolda hayale yer yok. Hesapsız yapılan işlerin örneği ortada. Biz 3 senedir ne yaptıysak her şeyi şeffaf yaptık. Giresunspor güçleniyor. Ben kongreyi 25 imzayla aldım. Bugün Giresunspor’un çalışanının 5 katı alt yapısı var. Rahat olun, Mustafa Bozbağ olur ya da olmaz, ama bu kulüp asla eski günlerine dönmeyecek.”

AKSU, “ HER ZAMAN GİRESUNSPOR’UN ARKASINDA DURDUM “

Bir hafta içerisinde Giresunspor a 550 bin TL aktaracaklarının altını çizen Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Her sezon sonu yaptığımız rutin ziyaretlerimizden birisi. Biz tüm imkanlarımızı Giresunspor için kullanmaya çalışıyoruz. Tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü Giresunspor ile ilgili hiçbir konuyu geri çevirmediler. Meclis üyelerine katkı verdiren herkese teşekkür ederim. Sayın Bozbağ çok kötü başladı. Yaşanan sıkıntıları iyi biliyorum. Bu takım başarılı olsun diye elimizden gelen her şeyi yaptık. Değişik fikirler olabilir. Giresunspor siyaset üstüdür. Bu konuda herkese görev düşüyor. Sadece bizler önde gibi gözük sekte herkes bu işin içerisinde. Başkan Bozbağ, Yönetici arkadaşlar, teknik heyet, kurumlar, taraftarlar, gurbetçilerimiz, basın mensupları, bu başarıda payı var. Birlik ve beraberlikte başarı gelir. Bütün imkânlarını Giresunspor için seferber eden Giresunluluk bilinci oluştu. Ancak bu bilincin biraz daha artması lazımdır. Giresunspor un maçını dünyada tüm Giresunlular takip ediyor. Giresun’un bu şekilde takip edilen başka kurumu yok. Giresunspor Giresunluların ortak paydası, gururudur. Bizim birlikte olmaktan başka şansımız yok. Birlikte olmazsak darmadağın oluruz. Bizim birlik olabilmemiz için Giresun un çıkarlarını en üst seviyede korumalıyız. Giresunspor da bunlardan en önemlisi. Başkanımızla ben 30 yıldır tanışıyorum. Geçen sezon 17 maçta çok ciddi bir başarı göstererek, borcu düşürerek çok büyük bir başarı yaptılar. Onların hakkını asla ödeyemeyiz. Bu şehre ve bu kulübe verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Böyle bir başarı yok. Hem şampiyon olup hem borcu azaltmış kulüp dünyada yoktur.

GİRESUNSPOR İÇİN OMUZ OMUZA

Başarısızlıktan dersler almalıyız diyen Aksu şöyle devam etti. Orduspor örneği gibi. Süper Lig den düştüler, soluk alamadan 2. Lige gittiler. Ders alırsak başarılı oluruz. Giresun Belediyesi olarak ciddi katkılar veriyoruz. En son geçen yıl store mağazasını açtık. Şuanda da bir otoparkla ilgili bir çalışma yürütüyoruz. Onu da Giresunspor a vereceğiz. Onlarca futbolcu, alt yapısı çalışanları için ciddi kaynak bulmamız gerekiyor. Sadece belediyeyle olmaz. İktidarında destek olması lazımdır. Otoparkları verebiliriz, dolmuş hatları verebiliriz ama daha büyük başarı istiyorsak daha fazla kaynak bulmalıyız. Bu da birliktelikten geçer. Giresunspor un geçmişi ile ilgili bir belgesel hazırlandı. O belgeselde Giresunspor un nereden nereye geldiği 55 dakikalık bir belgesel. Belediyemizin katkılarıyla hazırlandı. Önümüzdeki hafta gala yapılacak. Tarihimizi bilelim. O belgeseli herkesin izlemesini isterim. Ne zorluklarla bugüne geldiğimizi görelim ve geleceğe sağlam adımlarla ilerleyelim.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?