GiresunGÜNCEL HABERLER

Akşener, masadan kalktı, muhalefetle yolunu ayırdı

Siyasete Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Ak Parti’yi sevindiren gelişme damgasını vurdu. Seçimlere kısa süre kala adayını hala açıklamayan muhalefet son toplantı sonrasında Akşener kriziyle sarsıldı.

Seçime ortak adayla gitme kararı alan muhalefet partisi liderinin oluşturduğu  6’lı masa dağılma tehlikesiyle karşı karşıya…Protokol metnini imzalayan İYİ Parti Meral Akşener, bir gün sonra Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarak masadan kalktı ve İmamoğlu ve Yavaş’a adaylık çağrısı yaptı.

Akşener, partinin ek binasındaki toplantıda, Saadet Partisi ev sahipliğinde altılı masanın cumhurbaşkanı adayının görüşüldüğü dünkü toplantısıyla ilgili GİK üyelerini bilgilendirerek ve değerlendirmelerini aldı.

AKŞENER ŞÖYLE KONUŞTU:

“Geldiğimiz noktada İYİ Parti kıskaca alındı. İYİ Parti boyun eğmeyecektir. Ben ve arkadaşlarım 20 yılı harap eden zihniyete karşı ilk günden beri aynı kararlılıkla duruyoruz. Nasıl ki 2002 yılında milletin aleyhine plan yapanların karşısında durduksa aynı yerde duruyoruz.

Ortak Cumhurbaşkanı adayı:

5 siyasi parti tek bir ismi dile getirerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını istediler. İki ismin adaylığı konusunda görüşümüzü beyan ettik. Bu isimler Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu.  

Bu görüşlerimiz masadaki paydaşlarımız tarafından kesin bir dille reddedildi. Altılı masanın son toplantısında “anlayışa” varıldı. Şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edilmiştir. 

Kurulduğumuz günden bugüne kadar önce İYİ Parti demedik. Önce memleket dedik. Bir kez bile milletimize verdiğimiz sözden vazgeçmedik.

Hakarete uğradık, dişimizi sıktık, yıkılmadık. Vazgeçmeden konuştuk anlattık. Ancak ne yazık ki olmadı.

Dün itibariyle 6’lı masa bitmiştir.” 

Meral Akşener ayrıca Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a görev çağrısı yaptı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir