GiresunManşet Üstü

AKP’NİN ‘İTHAL ADAYI’ CEMAL ÖZTÜRK’TEN GAF…

AKP'ye ikinci bir misafir daha geldi:Cemal Öztük…

Nurettin Canikli, 3 dönemdir Giresun'da evi ve akrabası, çok fazla tandığı olmadığı halde aday oluyor ve 15 gün otelde kalıp kampanya düzenledikten sonra milletvekili seçilip gidiyor. Şimdi Canikli yine AKP'nin 1.sırasnda. Muhtemelen aynı otele yerleşecek. İkinci sırada da kendisi gibi birisi var. İzmir'de yaşayan Cemal Öztürk. 
Canikli ile Öztürk'ün aynı otelde kalacakları tahmin ediliyor. 

36 aday adayı bulunan AKP'nin Giresun milletvekili aday listesinin  2. sırasına sürpriz şekide  İzmir'de yaşayan Fiskobirlik eski genel müdürlerinden Cemal Öztürk yerleştirildi. Öztürk, İzmir’de bir gazeteye verdiği demeçte büyük gaf yaptı.  Cemal Öztürk’ün, “Bundan sonra İzmir’in Ankara’da bir milletvekili daha olacak” sözleri şaşkınlıkla karşılandı. 

EGEDESONSÖZ Gazetesinden Fatih Yapar isimli gazetecinin yaptığı haberde Öztürk, “İzmir bana çok şey kattı. 10 yıllık süre içinde çok önemli zamanlar geçirdim. İzmir’in bir milletvekili daha olacak” dedi.

AKP'ye yakın Ethem Sancak'ın BMC Holdinginin eski CEO’su Cemal Öztürk, AKP'nin 2007’de İzmir’den adayı olmuştu. AKP kurulduğu dönemde Giresun’dan da aday adayı olan Öztürk, 13 yıl sonra aktif siyaset yaşamına başladığı memleketine döndü Öztürk, 1 Kasım seçimleri öncecinde hem Giresun hem de İzmir’den adaylık başvurusu yapmıştı. Parti Giresun’da ikinci sıraya Öztürk’ü yazdı.  7 Haziran seçiminde AK Parti Giresun’da 2 milletvekili çıkartmış, üçüncüsünü ise az bir farkla kaybetmişti.
Cemal Öztürk, FKB genel müdürlüğü görevi yürütürken Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem'le ters düşmüş, üreticinin parasının ödenmediği, FKB'nin hızla batma sürecine girdiği dönemde makam aracı ve çeşitli harcamaları ile gündeme gelmişti.

Öztürk aynı dönemde görevinden alınınca sözleşmesi bitmediği için tazminat talep etti. Ancak sözleşmesinde olmadığı Yönetim Kurulunun kararı olmamasına rağmen 150 milyar lira gibi rekor tazminat almıştı. 
Cemal Öztürk'ün bu tazminatı hak etmediği halde aldığı iddia edilmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir