Giresun

AKP’NİN GİRESUN LİSTESİNE MUSTAFA DEMİRCİ DE TEPKİLİ

AKP’nin listesine giremeyen aday adaylarınını tepkileri sürüyor. Eski milletvekili ve bir önceki dönem il başkanlarından Hasan Aydın’ın 1.sıra adayı Turhan Alçelik ve partisini hedef alan açıklamasından sonra, bir başka aday adayı Mustafa Demirci de liste tepkisini yüksek sesle dile getirdi.  Ticaret Borsası başkanlığından istifa ederek aday olan AKP kurucularındanDemirci’nin ilk tepkisi; “Selahattin Karaahmetoğlu’na milletvekilliği hayırlı olsun”şeklinde oldu.

Mustafa Demirci yaptığı açıklamada şunları kaydetti;“AKP artık iktidar olmak istemiyor. Bu açıklanan liste dostları üzmüş,rakipleri sevindirmiştir. Açıklanan bu listede Görele yok sayılmıştır. Biz ekmeğimizi siyasetten kazanmıyoruz.Bugüne kadar siyasete hep verdik bir şey almadık.Görele’nin sorunlarının çözümü için ortaya çıkmış,aday adayı olmuştum ama bizi yok sayanlar hüsrana uğrayacaklar” dedi.

“Hayatımda böyle saçmalık görmedim” diyen Demirci,”Giresun'un doğusunun  yok sayıldığı bu liste nedeniyle CHP'nin 2 milletvekili çıkarmasının önü açılmıştır,Selahattin Karaahmetoğlu’na milletvekilliği hayırlı olsun” ifadesini kullandı.
Demirci sözlerinin haber olarak yayımlanmasının ardından da inkar etmedi ve "CHP'ye destek vermek için değil, yorum olarak söyledim" dedi. 

Mustafa Demirci şu açıklamayı yaptı: “Sevgili dostlarım milletvekilliği aday adaylığım sürecinde bana destek olan dostlarıma teşekkür eder, 7 Haziran Genel Seçimlerinde milletvekili olacak olan arkadaşlarıma başarılar dilerim. Biz bir günlük AK Partili değiliz. Benim yaptıklarımı Giresun ve Görele halkı çok iyi bilmektedir. Ama demek ki bunu göremeyen bazı insanlar varmış. Açıklanan liste dostları üzmüş, rakipleri sevindirirken, Görele yok sayılmıştır. Biz ekmeğimizi siyasetten kazanmıyoruz. Bugüne kadar siyasete hep verdik bir şey almadık. Ben her zaman partimin yanındayım ama doğu bölgesinden bir adayın gösterilmemesi beni üzdüğü gibi doğu bölgesindeki ilceler’ i de üzmüştür. Partimin hedefi olan 400 milletvekili hedefine ulaşmasını isterdim. Giresun’un doğusunun yok sayıldığı bu liste nedeniyle rakip partilerin önü açılmıştır hayırlı olsun Görele’nin sorunlarının çözümü için ortaya çıkmış, aday adayı olmuştum ama bizi yok sayanlar hüsrana uğrayacaklar”
Öte yandan Demirci’nin YSK’ya verilen listede olduğu ancak sırasını beğenmediği için tepki gösterip isminin çıkarılmasını istediği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir