logo

reklam

AKP’LİLER GİRESUN BAŞARISINI PASTAYLA KUTLADI

AKP Giresun İl Başkanı Hasan Aydın,  düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarını değerlendirdi. "2015 seçimlerinin işaret fişeği atıldı" diyen Aydın,” Seçim öncesi yüzde 70 hedef koymuştuk. Çalışmalarımızı o şekilde çalıştık. Koyduğumuz hedefte yanılmadık, şaşırmadık. Giresun ortalaması 30 Mart seçimlerinde yüzde 50,5 civarındaydı. Şimdi Giresun ortalaması yüzde 66,64. Bizim oylarımız bu seçimde 30 Mart'tan bu yana yüzde 33 artış sağladı. Bu çok ciddi artıştır. Giresun ful çeken iller arasında yeraldı" diye konuştu.

 Muhalefet partilerinin kendi başarısızlıklarını örtbas etmek için sandığa gitmeyenleri suçladıklarını anlatan Aydın, şunları söyledi: “Milli iradenin sandığa yansımadığını iddia ederek, kendi başarısızlıklarına kılıf uydurmaya çalışıyorlar. Seçime yüzde 73 katılım olurken, ortaya çıkan sonuç milli iradenin sandığa yansıdığının en iyi kanıtı. Bal gibi yansıdı. Daha nasıl yansıyacaktı. Cumhurbaşkanı seçiminde ortaya çıkan sonuç, Türk halkının Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a güveninin artarak devam ettiğinin en iyi kanıtıdır. Bu sonuca muhalefet saygı duymak zorunda. Kusuru halkta değil, kendilerinde aramalılar. Türk halkı  Cumhurbaşkanlığı seçimini en iyi şekilde değerlendir ve kararını verdi" dedi.

Toplantı sonunda AKP İl Başkanı Aydın, İl Genel Meclisi Başkanı Murşit Gürel ve diğer partililer pasta keserek kutlama yaptılar.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?