Giresun

AKP’DEN ALTERNATİF İFTAR

İstanbul Eyüp Belediyesi tarafından “Niyet Ettik Paylaşmaya Geldik” sloganı ile Giresun Valiliği önündeki havuz başında düzenlenen iftar programı, Giresun Belediyesi’nin düzenlediği programa alternatif ve AKP’nin gövde gösterisi olarak algılandı. Programa il, ilçe ve köylerden gelen partililerin ağırlıkta olduğu yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

İftar programı, Eyüp Sultan’ı anlatan bir tanıtım filmi başladı. Karagöz-Hacivat gösterisi, Tasavvuf Müziği Konseri ve Semah gösterisi ve İl Müftüsü Muhittin Oral’ın Kuran-ı Kerim Tilaveti ile sürdü.2014-740-7

Programa; Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Vali Yardımcıları Bekir Ergök ve Yüksel Çelik, Espiye Kaymakamı Osman Bilgin, İl Genel Meclis Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydın, Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, bazı daire amirleri ve belediye başkanları katıldı.

Eyüp Belediyesi’nin programı bazı ilçelerde de sürecek.

AKP il Başkanı Hasan Aydın, iftar programını Atatürk Meydanı'nda yapmak için müraacatta bulunduklarını belirtmiş, ancak Başkan Kerim Aksu buna 'orada etkinliklerimiz var' diye karşı çıkmıştı. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir