GiresunSiyaset

AKP’DE KAZAN KAYNAYACAK!..

AKP 2015 genel seçimlerine yenilenen kadrolar ile girecek.
AKP il, ilçe ve belde kongreleri için süreç 15 Eylül’de başlıyor. 81 il, 970 ilçe, 396 belde, 31 bin 734 mahalle, 18 bin 337 köyde delege seçimleri ve olağan kongre yapılacak. İlçe ve il kongrelerinde seçilecek partililer ilk genel seçimlerde Milletvekili adayı olamayacak.
 Belde, İlçe ve İl kongrelerinin ardından genel seçimler öncesi AKP Olağan 5. Kongresinin yapılması planlanıyor.
Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun olağanüstü kongre ile Genel Başkan seçilmesinin ardından AKP’de gözler ilçe ve il kongrelerine çevrildi. 2015 yılında yapılacak genel seçimler öncesi teşkilatlarında seçim yapacak olan AKP’de kongre süreci 15 Eylül Pazartesi başlıyor. Süreçte, 16 Eylül’de delege dağılımı ve listelerinin ilanı, 20 Eylül Cumartesi günü delege seçmen listelerinin ilanı yapılacak. 1 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında beldesi olmayan ilçe kongrelerinin, 15 Kasım-31 Aralık’ta beldesi olan ilçelerin kongresi yapılacak. 22 Kasım Cumartesi günü il kongreleri başlayacak. İl kongrelerinin 22 Şubat 2015 Pazar tamamlanması planlanıyor.
TEŞKİLATTA GÖREV ALANLAR ADAY OLAMAYACAK
AKP 2015 Genel seçimlerine yenilenen kadrolar ile girecek. İlçe ve il kongrelerinde seçilecek partililer ilk genel seçimlerde Milletvekili adayı olamayacak. AKP Giresun İl Başkanlığı'nda da bu anlamda değişiklikler bekleniyor. Milletvekili adaylığına hazırlanan Hasan Aydın'ın görevi bırakacağı konuşuluyor. Bu nedenle önümüzdeki süreçte 3 dönem kuralı gereği millervekili seçilemeyecek olan Nurettin Caniki sonrasında partide Mehmet Geldi, Hasan Aydın, Adem Tatlı ve Canikli'nin ve adaylık düşünen diğer isimler  arasında bir çatışma yaşanması bekleniyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir