GiresunManşet Üstü

AKP’DE ÇARŞI KARIŞTI

Milletvekili Mehmet Geldi ve İl Başkanı Hasan Aydın’ın merkez ilçeye adamlarını getirme oyunu tutmadı. Canikli önce ‘tamam’ dedi ama sonra karşı çıktı.

Hafta sonu yapılacak olan AKP Merkez İlçe Başkanlığı seçimine bir gün kala enteresan bir gelişme yaşandı. Tek aday olarak üzerinde uzlaşıldığı açıklanan ve geçen hafta Ankara’ya çağrılarak kendisine listesini yapma yetkisi verileni İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Şahin’i genel merkez istemedi. Şahin ‘kendi isteğimle çekildim’ diyor. Ama O’nu Bakan Nurettin Canikli’nin istemediği iddia ediliyor.

Ani bir kararla geri çekilen Şahin, yaptığı açıklamada isminin kabul görmemesini inkar ederek,”  il Genel Meclisi Üyeliği Görevimin devam etmesinin etik olamayacağını düşünerek, İl Genel Meclisi Üyeliği görevimin şahsım adına daha verimli olabileceğini değerlendirerek Genel Merkezimizin vermiş olduğu yetkiyi teşekkür ederek iade ettim. Görevi alacak yeni Merkez ilçe Başkanı adayına şimdiden başarılar dilerim” sözleriyle değerlendirdi.
İnişdibi'nin belde statüsünü sona erdiren Ahmet Şahin, daha sonra Giresun Belediyesi Başkanlığo için aday adayı olmuş, ama seçilememişti.

Öte yandan Başkanlık görevini devredecek olan Aytekin Şenlikoğlu ise bugün bir açıklama yaparak, halefini açıklayacak.

           

 

                                                                                                                                                           

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir