GiresunManşet ÜstüSiyaset

AKP-MHP YANAŞMASI…

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can, 30 Mart yerel seçimlerinde rakip olarak yarışacağı MHP Belediye Başkan Adayı Orhan Erzurum’u ziyaret ederek, başarılar diledi. Can,ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Eğer Giresun’un sorunlarını çözeceksek birlik olmalıyız. Gelin yeni bir sayfa açalım” derken, Erzurum, “Biz çirkin siyaset yapmayacağız, Amacımız millete hizmet. Kim iyi hizmet yapacaksa o kazansın” dedi.

MHP Giresun İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Can, burada İl Başkanı Ozan Köymen ve MHP Giresun Belediye Başkanı Orhan Erzurum ile partililerle görüştü.

Hem MHP’liler, hem de AK Parti’lilerin büyük ilgi gösterdiği buluşmada iki aday da Giresun halkına birlik ve beraberlik mesajları gönderdi.

Devamı sayfa…

*CAN:BİRLİK OLMALIYIZ

*ERZURUM: KİM İYİ HİZMET YAPACAKSA,O BAŞARILI OLSUN

Yılma Can, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Farkı siyasi kulvarlarda olmamız aramızı açmamalı. Farklı bölgelerden olabiliriz. Ama sonuçta hepimiz Giresunlu’yuz. Birlik olalım. Birbirimizi itmeyelim, ötekileştirmeyelim, düşman olarak görmeyelim.  Bu kentin asıl sorunu ortak akıl üretememesi,  ortak çaba ve gayret ortaya koyamaması. Bizim bütün sorunlarımız bununla çok yakından ilgili alakalı. Eğer Giresun’un sorunlarını çözeceksek her alanda mutlaka birlik olmamız gerekiyor.” dedi.

Can,“Gelin yeni bir sayfa açalım. Bu kentin birlik olmaya ihtiyacı var. Hangi siyasi partiden olursa olsun, birbirimizle el sıkışmak zorundayız. Birbirimizle dayanışma içerisinde olmalıyız” çağrısı yaptı.

Can’ın ve AK Parti’lilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Orhan Erzurum,” Adaylık süresince başarılar diliyorum. Giresun için hayırlısı neyse bu millete en iyi hizmeti kim yapacaksa inşallah o başarılı olur” diye konuştu.

“Seçimlerin Giresun’a ve Giresunlu’ya yakışır şekilde geçmesini diliyorum” diyen Erzurum, sözlerini şöyle sürdürdü:“Bizim tarzımız zaten belli. Kişisel siyaset değil, belden altı vurmuyoruz. Biz zaten hep öyle yapıyoruz. Hiçbir zamana çirkin siyaset yapmadık. Bu tavrımızda devam edecek. Amacımız Giresun’a bu memlekete hizmet. Siyaseti de onun için yapıyoruz. Millete hizmeti ibadet olarak kabul ediyoruz. Allah rızası için yapıyoruz. Belediye başkanlığı aday oluşum da bu sebepledir. İnşallah hayırlısı olur. Sizlere de kendi partime de başarılar diliyorum”

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, ise yaptığı konuşmada,”Yaklaşan yerel seçimler öncesinde; hoşgörü ve saygının hâkim olması gerektiğini düşündüğümüz için siyasi partilere nezaket ziyaretleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can, MHP’nin ardından Büyük Birlik Partisi’ni de (BBP) ziyaret ederek başkan Selahattin Toslu ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir