GiresunManşet Üstü

AKP’NİN GİRESUN LİSTESİNE İLK TEPKİ HASAN AYDIN’DAN

Milletvekili adayı olacağına kesin gözüyle bakan ve bu nedenle AKP İl Başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Aydın, aday yapılmayınca tepki gösterdi. Turhan Alçelik'i hedef alan ve onunla ilgili anılarını ve geçmişte AKP'ye yönelik sözlerini hatırlatan Aydın, "yanlışlık yapıyor" dedi. 

HAKEDENLERİ KUTLADI 

Kendine ait sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından ardı ardına üstü kapalı ima yollu mesajlar yazarak listeye ve birinci sıra adayı Turhan Alçelik’e yönelik tepkiler gösteren Aydın, adeta siyasete veda ettiğini gösteren cümleler kurdu. Hatta bazı satırlar AKP’den istifa edeceği şeklinde bile yorumlandı.

Aydın, “Ak Partimizin Giresun milletvekili adayları açıklandı. Bu listeye girmeyi HAKEDEN milletvekili adaylarımıza hayırlı olsun, başarılar diliyorum” dedi. 

Hasan Aydın son mesajında ise; Turhan Alçelik’i hedef alarak,  O’nun Saddet Partisi Milletvekili iken, HAS Parti’de politika yaparken AKP’ye yönelik sözlerini hatırlattı. Birlikte anılarına yer verdi.
Aydın, sayfasında şöyle yazdı:” Bu arkadaşımız bununla da kalmayıp hatırladığım kadarıyla 3 genel seçim 2 yerel seçimde hep karşımızda oldu ,yani 2001 -2012 arası bilhassa seçimler sırasında genel başkanımız dahil Ak Parti mensuplarına her türlü iftirayı atmayı , her türlü hakareti yapmayı kendisine görev edinmişti. Peki durup dururken neden bu anımı anlattığımı sorduğunuzu hissediyorum. Şimdi anımın final kısmına geliyorum. Sizde bana soruyorsunuz peki bu arkadaş şimdi neredemi diyorsunuz ? BU ARKADAŞIMIZ AK PARTİ ÇATISI ALTINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR YERDE ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREV İÇİN YARINLARA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR. Birde benim 13 yıl önce ( o kişiye göre )yaptığım yanlışı bu arkadaşımız şimdi yapıyor. Boşuna söylememişler "siyasette yarın karşına çıkıp seni sıkıntıya sokacak söz söyleme. Yani büyük lokma ye ama büyük söz söyleme. Bana isim sormayın siz tahmin edin. Benden bu kadar. Kalın sağlıcakla”.

Nurettin Canikli ile poltika yapan Hasan Aydın'ın bu tavrı, "Canikli ekibi harekete geçti" şeklinde yorumlanırken, partide bir bölünme olacağının ve  giderek Alçelik'e tavıra dönüşeceğinin ilk işareti olarak görüldü. 

Bir yorum

  1. kim neyi haketmiş ? ne yaptınızda hatmişler. Giresun halkını aptal yerine koymaktan vazgeçin artık. umarım halk gerekli tepkiyi artık verir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir