GiresunManşet ÜstüSiyaset

AKP KEŞAP’TA GELDİ CANİKLİ’YE TEPKİ İSTİFASI

Yerel seçimlerde seçimin kazanılmasında etkin rol oynayan İlçe Başkanı Mustafa Kemal Kurt ve yönetim kurulu üyeleri,  milletvekilleri ve il, ilçe başkanına tepki gösterek görevlerinden istifa etti.

AYDIN VE ŞENLİKOĞLU DA İSTİFA ETSİN…

İlçe Başkanı Kurt yaptığı yazılı açıklamada, Kurt, İl Başkanı Hasan Aydın ve merkez ilçe başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nu,  “Herkesin koltuğuna yapışıp kaldığı bir ortamda, Genel Merkezimizin son günlerde başlatmış olduğu “yeniden yapılanma” kapsamında biz de yönetim kurulumuzla birlikte teşkilatın önünü açmak için istifa kararı aldık. Bu kararımızın merkezde seçimi kaybetmiş İl ve Merkez İlçeye de örnek teşkil etmesini diliyoruz” sözleriyle istifaya çağırdı.

“MİLLETVEKİLLERİ 6 AYLARINI GİRESUN’A HİZMETE AYIRSINLAR”

Mustafa Kemal Kurt, isim vermeden Milletvekilleri Nurettin Canikli ve Mehmet Geldi’yi de Giresun’a hizmet yapmaya çağırdı ve siyaset ve bürokrasiyi dizayn etmekle suçladı. Kurt, şunları söyledi:” Biz çalışmalarımızda hep adaletten, millete hizmetten yana olduk. Asla yanlış işlere göz yummadık. Gördüğümüz yanlışlara da asla “bana ne” demedik, gerektiği şekilde uyardık, mücadele ettik. Bizim bu samimi ve doğruluktan yana olan tavrımız birilerini rahatsız etmiş olabilir. Ama tarih dürüst insanlarla, “nokta kadar menfaati için virgül kadar eğilen” insanların yerini daima ayrı ayrı yazacaktır. Giresun’un hizmete, birlik beraberliğe, kucaklayıcı siyaset anlayışına ihtiyacı var. Biz bunu Keşap’ta teşkilatı, belediye meclisi, il genel meclisi, Belediye Başkanıyla başarmıştık. Giresun ne kaybettiyse ayak oyununu meslek edinen siyasetçiler yüzünden kaybetti. Üzülerek ifade etmeliyim ki, bazı vekillerimiz seçildiği günden beri siyaseti ve bürokrasiyi dizayn etme çabası yüzünden millete vekillik yapma zamanı bulamadılar. Bari genel seçim sürecine 6 ay kala milletvekilliği yetkilerini Giresun’a hizmet için ayırmalarını bir dost olarak kendilerine tavsiye ederim.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir