GiresunManşet Üstü

AKP İL BAŞKANI: OTELDE PEŞKEŞ YOK

AKP Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, seçimlerde başarısız olduğu öne sürülerek görevden alınması gündemdenkalkınca, düzenlediği basın toplantısıyla sessizliğini bozdu.

Eğribel Tüneli'nin ihalesi için 21 firmanın yeterlik kazandığını Haziran ayı sonunda kimin işi alacağının belirleneceğini anlatan AKP İl Başkanı Aydın,"bu sorunu da böylece çözmüş olacağız" diye konuştu.

Aydın, 20 bin kişilik 'Çotanak Arena' nın TOKİ ile protokolünün yapıldığını da söyledi.  Hasan Aydın, İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel ve Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Apaydın'ın katıldığı toplantıda, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun seçimlerden önce açıkladığı 101 milyon Euro'luk AB hibesinin akıbetini sordu. “Başkan AB hibesinden gelecek para ile alt yapı sorunun kalmayacağını ve ilk kazmayı Temmuz-Ağustos aylarında vuracaklarını açıklamıştı. Şimdi bunu takip ediyoruz. En ufak bir çalışma yok” dedi.

DSC_7979“ÜST GEÇİTLERDE SORUMLULUK BELEDİYENİN”

"Belediye, kamuoyunun tepkisini çeken konuları sahiplenmiyor, sorumluluktan kaçıyor" diyen Aydın, "üst geçitlerin bu şekilde rampalı yapılmasını belediye istedi.Karayollarına talep yazıları var. İmzalanan protokolde bir başkan yardımcısının imzası var. Şimdi sanki dağ başında bina yapılmış gibi, kimsenin haberi yokmuş gibi söker atarız diyorlar. Asansörü belediyenin yaptırması gerekir" şeklinde konuştu.  

Aydın, Özel İdare Hizmet binasının otele dönüştürülerek talepte bulunanlara kiraya verilmesi fikrinden vazgeçilmediğini de söyledi. konusunda henüz kesin bir şey olmadığını da ifade etti. 

Hasan Aydın, "İlimizde 5 yıldızlı bir otele ihtiyaç var. Biz de elimizde böyle bir bina var olur mu diye düşündük.İddia edildiği gibi kimseye peşkeş çekmemiz sözkonusu değil. Bedava verilmeyecek, ihale yöntemiyle kiralanacak. Alan en az 15 trilyon daha harcayacak" dedi.

AKP İl Başkanı Hasan Aydın, binanın köylere hizmet için gelen kaynaktan değil, ayrıca onaylanan proje için gelen parayla yapıldığını iddia etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir