logo

reklam

AKP GİRESUN’U 3.HASTANEDEN ETTİ

Giresun Belediyesi’nin Petrol Ofisi Dolum Tesisleri üzerindeki arsasını çok ortaklı yatırımcı bir kuruluşa özel hastane yapılması karşılığında 20 yıllığına bedelsiz olarak vermesi ile başlayan tartışma, İçişleri Bakanlığı’nın iptal kararıyla yeni bir boyut kazandı. Bakanlık proje değişikliğine rağmen ikinci kez ‘olmaz’ dedi.Giresun Belediyesi ve aralarında MHP İl Başkanı Orhan Erzurum'unda bulunduğu Bek-Dağ isimi yatırımcı şirket yetkililerinden bir açıklama bekleniyor.

AYDIN:HAK YERİNİ BULDU

İptal kararını kamuoyuna müjde gibi duyuran AKP İl Başkanı Hasan Aydın oldu. Aydın, arazinin İçişleri Bakanlığı’nca iptal edildiğini belirterek, “Biz hastane yapılmasına karşı değiliz ama hak yerini bulmuş oldu. Bu işte havandan su değmediğimiz, kimseye iftira atmadığımız, ne kadar samimi olduğumuz ortaya çıkmıştır” dedi.  

İktidara yakın kişilerin yönetiminde olduğu ve bazı siyasetçilerin de ortaklığı olduğu iddia edilen bir başka özel hastanenin AKP İl Başkanı Hasan Aydın ve milletvekilleriyle birlikte yürüttükleri mücadelenin iptal kararında etkili olduğu öğrenildi. AKP o alana terminal yapılması yönünde kampanya yürütüyordu.
Öte yandan aynı yerde şu anda bir başka inşaat başladı. Petrol Ofisi kendine ait bitişik arsada hafriyat çalışması yapıyor. Yan yola ve sahil yoluna bitişik arsada akaryakıt istasyonu yapıldığı öğrenildi. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?