GiresunManşet Üstü

Akit TV’den Atatürk’e hakaret..

AKİT TV'nin 10 Kasım yayınına tepkiler sürüyor. Kanalda Atatürk ilgili yayın sonrasında sosyal medya üzerinden tepki yağarken  RTÜK'üm de telefonlarunun kitlendiği ifade edildi. 

Giresun'da da çeşitli kişi ve kuruluşlar TV'yi kınamaya hazırlanıyor. 

‘Kamuoyuna’ başlıklı bir bildiri yayımlayan ADD Başkanı Gürsel Ekmekci, Atatürk’e hakaret eden AKİT TV hakkında yarın saat 13:30'da Giresun Adliyesine giderek suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

“Bu şerefsizliğin karşısında durmak boynumuzun borcudur”diyen Ekmekci, “Kelimenin tam anlamıyla ak-İT adlı bir tv kanalında, hem de ölüm yıl dönümünde Atatürk'e hakaret edildi.Herşeyden önce, ölmüş bir insanın ardından konuşan bunların Müslümanlıklarına tükürelim”dedi.

Gürsel Ekmekci “2 Kasım 2015 tarihinden itibaren yurdumuzda pekçok şey değişmiştir ve ADD Giresun Şubesi bundan böyle bütün siyasal gelişmelere doğrudan müdahale edecek, gerektiğinde yönlendiricisi olacaktır, bilinmesini isteriz.

Bu, Ata'mızın Bursa Söylevi'nden aldığımız görevin gereğidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur”ifadesini kullandı.

Ekmekci suç duyurusuna Milletvekili Bektaşoğlu,Belediye Başkanı Kerim Aksu,CHP il Başkanı  Sinan Kitapçı,
Baro Başkanı Gültekin Uzunalioğlu,Eğitim İş Şube Başkanı Süleyman Çelebioğlu, Cumhuriyet Kadınları Derneği Şube Başkanı Emine Şenel’in de katılma sözü verdiklerini bildirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir