Giresun

AKİLLER GİRESUN’DAN MEMNUN!..

"GİRESUN'DA SÜRECİN DESTEKLENDİĞİNİ" GÖRMÜŞLER…

Akil Adamlar Karadeniz Heyeti Başkanı Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez, Giresun'daki toplantıyı" aslında tam da istediğimiz gibi bir toplantı oldu. Genel anlamda  Giresun'da farklı düşünceler olsa da sürecin desteklendiğini gördük" sözleriyle değerlendirdi.

Hakyemez, yaptığı açıklamada, "Biz toplantıda sadece bir tür görüşün ifade edilmesini istemiyoruz. Süreci hem eleştiren hem de olumlu bulanların görüşlerini, ama detaylandırarak anlatmalarını istiyoruz. Bir kaç klişe laf söyleyenler oldu. Onun dışındakiler detaylı değerlendirmeler yaptılar, hem lehte hem de aleyhte. İşte biz de bu biçimde toplantılar hedefliyorduk. Ve kanaatimizce Giresun'u ziyadesiyle yansıtan bir toplantıydı. İyi oldu. Karadeniz Bölgesindeki on beşinci ilimizdi. Diğer illerde de bunu yapmaya çalışıyorduk. Ama buradaki daha mükemmel oldu diyebiliriz." dedi.
Giresun'dan, sürecin desteklendiğine dair bir izlenim edindiğini sözlerine ekleyen Hakyemez, "Sürece ilişkin endişeleri olanlar da terörün durması yönünde hemfikir. Fakat kendilerine göre çözümleri biraz daha farklı. Veya iktidar partisinin bu süreci başlatmış olması dolayısıyla kuşkuyla bakanlar var. Bunlardan insanların sıyrılması lazım. Çünkü bu bir iktidar partisi meselesi değildir. 63 kişilik heyette yer alan insanlar da iktidar partisine mensup değiller ama süreci destekliyorlar. Bunu böyle bilmek lazım. Genel anlamda Giresun'da farklı düşüncelerde olunsa da sürecin desteklendiğini gördük." şeklinde konuştu. 
Toplantının ardından Vali Dursun Ali Şahin'i makamında ziyaret eden heyet daha sonra şehit aileleri ile birlikte basına kapalı olarak sohbet etti.

Bir yorum

  1. körler sağırlar birbirlerini ağırlar. listede adı olmayanı içeri bile almadılar.
    bir avuç yandaşa anlatıp anlatıp gittiler. vatandaşın haberi bile olmadı. bide utanmadan memnun ayrıldık diyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir