Eğitim

AKGÜL’ÜN BAŞARISINA BAKAN TAKDİRİ..

4 YAŞINDAN BERİ KORUYUCU AİLESİYLE YAŞAYAN AKGÜL AKAR, LYS'DE TÜRKİYE 459. OLDU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, 4 yaşından bu yana koruyucu ailesiyle yaşayan, LYS İngilizce dil alanında Türkiye 459'uncusu olan Akgül Akar’ı kabul ederek bir süre görüştü. 

İki hafta önce Vali Dursun Ali Şahin ve eşi Melahat Şahin’in Koruyucu ailelere verdiği yemekte LYS’deki başarısından dolayı Vali Şahin tarafından ödüllendirilen Akar’ı bu seferde Bakan Şahin onurlandırdı.

Öğrenci ve ailesini birlikte kabul eden Bakan Şahin, Akar’ı LYS’deki başarısından dolayı kutladı. Akgül Akar’ın, bu başarıyı koruyucu ailesinin yanında kazandığını vurgulayan Bakan Şahin, insanın fiziksel ihtiyaçlarının yanında manevi ihtiyaçlarının da giderilmesinin önemini belirtti.

"Gönül Elçileri" kampanyasıyla koruyucu aile sayısını artırmayı amaçladıklarını ifade eden Bakan Şahin, "Yol gösterecek, yaşam becerilerini artıracak, rehberlik edecek, sevgiyi, hayatı paylaşacak aileler yanlarında olduğu zaman çocuklarımızın öz güveni yüksek, huzurlu, mutlu ve başarılı çocuklar olmasını önemsediğimiz için bu kampanyayı başlatmıştık. O yüzden Akgül kızımız bu kampanyanın en somut örneği. Türkiye derecesi yaparak bugün huzurlarınızda. O yüzden ben hem kendini hem aileyi tebrik ediyorum" diye konuştu.

13 yıldır Çakıcı ailesiyle olduğunu dile getiren Akgül Akar da "Yurtta büyüseydim bu şartlarda olacağımı düşünmüyorum. Annem bana hayatta her zaman çok destek oldu, kötü anlarımda, iyi anlarımda her zaman beraberdik. Başarılı olmak çok, anneme gurur kaynağı olmak çok güzel bir duygu " dedi.

Koruyucu aileliğin çok güzel bir duygu olduğunu anlatan Fatma Çakıcı, "Akgülüm ile beraber beş çocuğum var. Bir evladım daha oluyor. Benden görerek Akgül'ün küçük kardeşini de başka bir aile aldı. Benim küçük kızım da istiyor. Ben biraz daha genç olsam bir çocuk daha büyütürüm, bunu samimiyetle söylüyorum" sözleriyle duygularını ifade etti.

 
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir