Giresun

AKAR:BÜTÇE YANLIŞ KULLANILIYOR…

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçilen Bahadır Akar, ilk yazılı açıklamasında Giresun Belediyesi'nin bütçesini eleştirdi. 

Akar, “Geride kalan 5 yıl içinde belediyecilik adına bütçe zengini, hizmet fakiri olarak tarihe gecen CHP ‘li belediye, 2015 yılı için açıkladığı 108 milyonluk bütçe performansına bakıldığında, yine hizmetten uzak bir kaynak kullanımını tercih ettiği görülmektedir” dedi..

Akar yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Bütçesinin büyük bölümünü cari giderlere ayıran CHP ‘li, belediye, ana görevleri olan, alt yapı, üst yapı, çevre ve imar alanlarındaki sorunları kaynak sıkıntısından dolayı çözememektedir. Tüm bu eksiklikler artık yaşadığımız şehrin her yerinde, bir bir gün yüzüne çıkmakta ve halkımızı rahatsız etmektedir. Kullanılan onca kaynak, adeta bermuda şeytan üçgeni gibi kaybolmakta, halkımıza ve şehrimize hizmet olarak dönmemektedir. Modern ve çağdaş şehir olma hedefinden, CHP li belediyenin bütçeyi yanlış kullanmasından, har vurup harman savurmasından dolayı, gün geçtikçe uzaklaşmaktayız.”

Akar açıklamasında Belediye Başkanı Kerim Aksu'ya da çağrıda bulunarak, “AK PARTİ iktidarı olarak, bu şehrin sorunlarının çözümünde, CHP’ li belediyenin yanında olduğumuzu, her platformda dile getirmekteyiz. Geçmiş belediye başkanlarının, 15, 20 milyonluk bütçelerle adeta yokluk içinde, bu şehre yaptıkları hizmetlerin karşısında, 100 milyonluk bütçelerle hiçbir şey yapılmadığı çok acık ve net şehrin her yerinde belli olmaktadır. Sayın bakanımız Nurettin Canikli, vasıtasıyla, siyaseten en üst seviyede temsil edildiğimiz AK PARTİ iktidarı ile sorunların çözümü konusunda,  CHP li belediyeyi bu güne kadar kurmadığı iş birliği içinde olmasını temenni ediyoruz.”ifadesini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir