logo

reklam

AKADEMİSYENLER OK ATTI

Giresun Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından düzenlenen; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Can ve Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Derneği Başkanı Kemal Cebecik’in konuşmacı olarak katıldığı “Tarihten Günümüze Türk Okçuluğu" adlı söyleşi ve okçuluk gösterisi etkinliği, Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Konferans konuşmacıları “okçuluk sporunun tarihsel serüveni, Türk-İslam kültüründe okçuluk, geleneksel Türk okçuluğunun kültürel temelleri ve uygulanış biçimleri, okçuluk sporunun fizyolojik ve psikolojik etkileri, okçuluk sporunun temel nitelikleri ve ok atma eğitimi uygulamaları, Türk okçuluğunun tarihi gelişim süreci, ok ve yayın yapımı” konularında bilgiler verdi.

8ff6778a09

Konferansın ardından katılımcılara ve Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcısı Birol Cevizoğlu’na  Rektör Vekili Prof. Dr. Mahir Kadakal plaket takdim etti. Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Derneği Başkanı Kemal Cebecik ise; Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’a Türk dünyasına üstün hizmetleri için teşekkür etmek amacıyla hazırlanan teşekkür plaketini Kadakal’a sundu.16d1202f24

REKTÖR YARDIMCISI PROF.DR. KADAKAL DA OK ATTI

Konferans sonunda, Rektörlük bahçesinde ıslıklı Türk oklarının da kullanıldığı okçuluk gösterisi yapıldı.İlgiyle izlenen gösterinin ardından Rektör Vekili Mahir Kadakal, akademisyenler ve öğrenciler, hazırlanan platforma ok attılar. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?