Giresun

AK PARTİLİ DENİZ GEZMİŞ’İ ANDI

ESKİ SOLCU, YENİ AK PARTİLİ KUBİLAY ELEVLİ DENİZ GEZMİŞ'İ ANINCA, TARTIŞMA ÇIKTI

Giresun İl Genel Meclisinin mayıs ayı toplantılarının gündemine idam edilen devrimcilerin anılması damgasını vurdu.

AK Parti İl Genel Meclis üyesi Kubilay Elevli'nin yaptığı konuşmada “Deniz Gezmiş gibi bir çok Devrim Şehitlerini  ölüm yıl dönümlerinde anıyorum.Bir çoklarının isimlerini unutmuş olabilirim ancak hepsini anıyorum” açıklamalarına MHP’li Meclis üyesi  Mehmet Yüksel tepki gösterince tartışma çıktı. 

Elevli'den sonra söz alan Mehmet Yüksel ise açıklamasında; “Burası il genel meclisidir. TBMM’yi ortadan kaldırmakla suçlanan ve idam edilenleri anma yeri değildir. Bunları anma yeri ve itibarlarını iade etme yeri TBMM’ dir. Bizim de 5 bin ülkücü şehidimizin kanları döküldü.Eğer anılacaksa burada niye Milli Kahramanımız Topal Osman Ağa anılmıyor. Bakın bir Topal Osman Ağa filmi çevrildi. Sizleri meclis olarak bu filmi izlemeye davet ediyorum” dedi.

İl Genel Meclisi Osman Öden ise Elevli'ye destek verdi. Öden; “Kimsenin kişilik haklarına saldırı olmadığı sürece herkesin düşüncesini söylemesini anlayışla karşılıyoruz. Elevli’nin yaptığı konuşmanın bir benzerini Mehmet Yüksel olarak si zde farklı bir açıdan gündeme getirmiş oldunuz” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir