GiresunManşet ÜstüSiyaset

AK PARTİ’DE GİRESUN’UN TEMAYÜLÜ TAMAM…

AK Parti'de Giresun Merkez ve 15 ilçenin belediye başkan adaylarını belirlemeye yönelik olarak teşkilat temayülü yapıldı. Bir düğün salonunda kurulan 16 sandıkta 83 aday adayı için bin 295 delege oy kullandı.

Delegeler en az 3 isim yazdıkları listeleri sandığa attılar.

Aday adayları sabah saatlerinden itibaren başlayan oylama sırasında salon girişinde delegeleri karşılayarak oy istediler. 

DSC_9576

Ancak ismi adaylar arasında geçen eski milletvekili Ali Temür, en çok ilgi gören isim oldu. Temür, eski vekil olduğu için temayüle katılmak için müraacatta bulunmadı ama delegeler kendisi için de oy kullandı.

DSC_9569

Teşkilat temayül yoklamasına gözlemci olarak katılan Ak Parti MKYK üyesi Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal, yaptığı değerlendirmede, "Teşkilat temayülü aday belirlemede önemli bir veri olacaktır.Burada kullanılan oylar burada sayılmayacaktır. Buradaki sandıklar mühürlenerek genel merkezimize götürülecek ve burada sayılacaktır. Çıkan sonuçlar aday belirlemede kesin bir sonuç olmayacaktır. Ancak aday belirlemede önemli bir veri olarak değerlendirilecektir" dedi.

Giresun'da en fazla aday adayının en fazla müracaat ettiği ilçe 8 aday adayı ile Eynesil olurken, en az müracaat eden ilçeler arasında birer  adayla Şebinkarahisar, Yağlıdere ve Güce yer aldı. Giresun merkezde 11 aday adayı belediye başkanlığı için müracaat ederken, AlucraBulancakKeşap ilçelerine 5, ÇamolukÇanakçı,Espiye ve Tirebolu'da 3, DereliGörele'ye 4, Doğankent'e 6, Piraziz'e 7, Eynesil'e 8, GüceŞebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerine ise birer aday adayı müracaat etti.

Öte yandan Ak Parti İl Başkanlığı bütün aday adaylarının ve teşkilat yöneticilerinin katıldığı yemekli bir toplantı düzenledi: Toplantıya Ak Parti Milletvekili Mehmet Geldi de katıldı. DSC_9538

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, burada yaptığı açıklamada, daha önceki sözlerini tekrarlayarak, Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya yönelik eleştirilerini sürdürdü.Aydın konuşmasını seçim kampanyası sloganları olan "İkdidar-belediye el ele Giresun güzel günlere", "Giresun da büyük Türkiye'ye hazırlanıyor", "Herşey Türkiye, herşer Giresun için. Durmak yok yola devam" sözleriyle bitirdi. 

Ak Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi ise; seçimde taraf olmadıkılarına dikkat çekti 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir