GiresunSiyaset

AK PARTİ’DE 25 OCAK BEKLENİYOR

Ocak ayının yarısına gelmemize rağmen ilçe belediye başkan adaylarının isimlerinin açıklanmaması AK Partililer ve aday adayları arasında heyecanın artmasına sebep oldu. Adayları diğer partiler, özellikle CHP de merak ediyor.

Ak Parti Seçim Kurulu’nun, listeleri tekrar tekrar kontrol ederek son yaşanan gelişmelerden sonra ‘cemaatle’ ilişkisi olmayan, hatasız, şaibesiz, doğru ve sağlam aday isimleri belirlemek için çok titiz bir çalışma yürüttüğü için gecikmenin de bu nedenle yaşandığı belirtiliyor.

Bu konuda yaşanan son gelişme, Seçim İşleri Üst Kurulu’nun AK Parti Genel Merkezi'nde 3 saat süren ve Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı toplantı. Erdoğan’ın önümüzdeki 3 günde de listeler üzerinde yoğun bir şekilde çalışacağı bildirildi.

Son bilgilere göre AK Parti, büyükşehirlerdeki ilçe adaylarını 19 Ocak'a; diğer şehirlerdeki adayları da 25 Ocak'a kadar açıklayacak. Bu tarih Ak Parti Giresun İl ilçe yöneticileri tarafından da doğrulanıyor. Ama isimleri Başbakan Erdoğan mı açıklayacak,  AK Parti'nin resmi internet sitesinden mi açıklanacak  veyahut aday isimleri, her il teşkilatının düzenleyeceği törenle mi kamuoyuna duyurulacak bu henüz belli değil. 
 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir