Giresun

AK PARTİ KARŞI…

AK PARTİ İL BAŞKANI SABRİ ÖZTÜRK, GAZİ CADDESİ'NDE YAPILAN DÜZENLEMENİN ESNAFI MAĞDUR ETTİĞİNİ, BALIK PAZARI YAPILACAK YERİİN İSE, YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, Giresun Belediyesi’nin Bulancak Durağı’ndan şehriçine giriş yönüne yapılacak olan balık pazarı ve Gazi caddesinde yapılan düzenlemeye karşı çıktı.  

Gazi caddesinde başlatılan düzenleme çalışmalarının esnafı mağdur ettiğini söyleyen Öztürk, “bu çalışmalar yapılmalıydı. Bu doğru bir şeydir. Ama caddede yapılan düzenlemenin zamanlaması ve yapım süreci bazı tartışmalara yol açmıştır.  Haziran ayı mevsimin en işlek olduğu ve gurbetçilerin geldiği, esnafımızın belki de en çok iş yapacağı ayda kazılarak esnafımız mağdur edilmiştir. Biz caddenin yenilenmesini destekliyoruz. Buna karşı değiliz. Ancak bunun zamanı isabetli olmamıştır. Giresun’un en işlek caddesinin kapatılarak aylarca bu şekilde kalması belediyecilik anlayışın olmadığını, iş bilmezliğin göstergesidir. Burada yapılması gereken şey cadde birkaç bölüme ayrılarak, ölü zaman sayılacak bir dönemde ve esnafa en az zararla yapılmalıydı” dedi.

“Balık Pazarı’na ‘Evet’ ama yerine ‘Hayır” diyen Öztürk, Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun “kent meydanı olarak düzenlenecek” sözlerini hatırlatarak eleştirilerini şöyle sürdürdü:  

“Buranın bir kent meydanı olarak düzenleneceği ilan edilmişti. Aradan 2 yıl geçti. Ne oldu da kent meydanı yapılacak yer balık pazarı şekline dönüştürülüyor. Giresun’un çok modern bir balık pazarı ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Birkaç yere daha yapımını destekliyoruz. Ama buraya değil. Balık pazarına evet ama yerine hayır.  Vatandaşlarla görüşüyoruz, onların nabzını tuttuk. Giresun’un artık meydanı artık kent girişi burası olduğuna göre buraya balık pazarının yapımını doğru bulmuyorlar. Biz de bunu eleştiriyoruz.  Pazara karşı değiliz ama yerine karşıyız. Çok geçmeden milletin parası buraya gömülmeden bu hatadan dönülmelidir”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir